Advert
Advert

Rahmanlar Barajı için geri sayım başladı

Rahmanlar Barajı için geri sayım başladı
Rahmanlar Barajı için geri sayım başladı Küçük Menderes
test Bu içerik 388 kez okundu.

Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, Ödemiş'te içme suyu ve sulama hizmeti verecek Rahmanlar Barajı'nın 6 ay içinde tamamlanacağı bildirildi.

 

171 bin kişiye içme suyu sağlayacak

 

Yapılan açıklamaya göre, beton kaplama çalışmaları süren Rahmanlar Barajı'nda 2 ay sonra su tutulacak. Tüm imalatları 6 ay sonra tamamlanacak baraj, Ödemiş'e 9 milyon 360 bin metreküp içme suyu sağlayacak, 14 bin 940 dekar araziye can suyu verecek ve bölge çiftçisine yılda ortalama 16 milyon lira ek gelir sağlayacak. Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ 2. Bölge Müdürü Birol Çınar, temelden yüksekliği 90 metre olan barajda gövde kaplama çalışmalarının son hızla sürdüğünü aktardı.

Rahmanlar Barajı'nın gövde kaplaması için şu ana kadar 12 bin metreküp beton döküldüğü bilgisini veren Çınar, bu rakamın 22 bin metreküpe çıkacağını bildirdi. Çınar, barajın 171 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacağına dikkat çekerek, 950 futbol sahası büyüklüğündeki bir alanın modern sulama ile tanışacağını ve 705 kişiye ek istihdam olanağı sağlanacağını da vurguladı.

 

Özcan Çetin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak