Advert
Advert

Genç muhtar korona virüsü nasıl yendiğini anlattı

Genç muhtar korona virüsü nasıl yendiğini anlattı
Genç muhtar korona virüsü nasıl yendiğini anlattı Küçük Menderes
test Bu içerik 618 kez okundu.

Torbalı 7 Eylül Mahalle Muhtarı Ömer Yadık, korona virüs hastalığına karşı verdiği mücadeleden galip çıktı. Genç muhtarın son yapılan test sonucunun negatif çıktığı öğrenildi.

 

Korona virüsten korunmanın tek yolu tedbirlere uymak

 

Mart ayında ilk teşhislerinin konulduğu korona virüs salgını, etkisini arttırarak yayılmaya devam ediyor. Havaların ısınması ve tatil sezonun açılmasıyla korona virüs tedbirlerine uyanların da sayısı azaldı. Virüs tedbirlerini göz ardı ederek normal hayatlarına devam edenler sebebiyle ülke çapındaki günlük vaka sayısındaki artış bin 700 kişiye kadar yükseldi. Sağlık çalışanları; sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları konusunda uyarılarını her fırsatta dile getirerek korona virüsten tamamen kurtulmanın tek yolunun tedbirler olduğunu vurguluyor. Korona virüse karşı maske denetimleri devam ederken hastalığa yakalananlar farkındalık oluşturmak amacıyla yaşadıkları zor günleri anlatıyor.

 

"Nefes almak ızdırap haline gelmişti"

 

Torbalı 7 Eylül Mahallesi Muhtarı Ömer Yadık, korona virüs hastalığına yakalandığı günleri ve evinde

geçirdiği karantina günlerini şu cümlelerle anlattı: "Korona virüse yakalanacağımı hiçbir zaman aklımın ucundan bile geçirmedim. Hasta olduktan sonra ateşlenince grip olduğumu zannettim. Doktorlar, her ihtimale karşı beni evde karantinaya alarak test yaptı. Testimin pozitif çıktığını görünce korona virüsün bulaştığını kabullendim. Korona virüs nedeniyle ateşim hiçbir şekilde düşmüyordu. Nefes almak ızdırap haline gelmişti. Vücudumda da sürekli ağrı ve yorgunluk vardı. Bu hastalık, sizi hiçbir şey yapamaz bir hale getiriyor. Bunlar yetmezmiş gibi evden bir yere çıkamıyorsunuz. Çok şükür, ben o zor günleri atlattım. Son yapılan test sonucum negatif çıktı. Bu hastalığın genci, yaşlısı yok. Korona virüs hastalığı herkesi etkiliyor. Önemli olan hastalığa yakalanmadan belirtilen kurallara harfiyen uymak. Aksi taktirde sonuç ölümcül olabilir. Karantina sürecinde yaşadığım sıkıntıları anlatmakla bitiremem. Bu hastalığı atlatmış biri olarak korona virüsü umursamayanlara tavsiyem, virüsün bulaşmaması için bütün kurallara uymalarıdır. Evde, hastanede karantinada olmak ve güçlükle nefes alarak iyileşmeyi beklemek hiç de kolay değil."

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak