Advert
Advert

Bu hafta ders zili minikler için iki kez çalacak

Bu hafta ders zili minikler için iki kez çalacak
Bu hafta ders zili minikler için iki kez çalacak Küçük Menderes
test Bu içerik 301 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta pazartesi günü okul öncesi öğrencileri ve 1. sınıf öğrencileri için başlayan yüz yüze eğitim, bu hafta iki gün olacak şekilde devam ediyor.

 

Dersler 30’ar dakika sürecek

 

Buna göre, bu hafta da okullarda her biri 30'ar dakikalık olmak üzere 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak. Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi verilecek. Okul yönetimlerince teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dahil olmak üzere gerekli planlamalar gerçekleştirilecek. Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek. Zorunlu durumlarda ise ziyaretçinin kaydı tutularak tedbirler doğrultusunda kabulü sağlanacak. Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar uyum programı etkinliklerinde, çocuklar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirilecek. Hijyen, sosyal mesafe, korku ve kaygılardan kurtulma gibi etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin okulu ve çalışanları tanımalarına yönelik etkinlikler düzenlenecek.

"Sağlık Olmadan Eğitim Olmaz" parolasıyla hazırlanan etkinliklerde, eğitimle ilgili tüm paydaşların uyması gereken hususlar ve beklentiler yer alacak.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birgi'de levha çalışmaları
Birgi'de levha çalışmaları
"Bizim şu durumda tasarruf yapabileceğimiz hiçbir şey yok"