Advert
Advert

O kurumlar, uygulama dışında yüz yüze eğitim yapamayacak

O kurumlar, uygulama dışında  yüz yüze eğitim yapamayacak
O kurumlar, uygulama dışında  yüz yüze eğitim yapamayacak Küçük Menderes
test Bu içerik 551 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim kurumlarındaki yüz yüze eğitim faaliyetlerine ilişkin illere yazı gönderdi. Buna göre özel ilkokullarda okulların açılmasından itibaren resmi okullardaki yüz yüze eğitim programının aynısı uygulanacak.

 

Buna göre, özel okullarda da okul öncesi, 1. sınıf, 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerinin alacağı yüz yüze eğitim dışında hiçbir ara sınıf yüz yüze eğitimden faydalanamayacak. Bakanlıktan gönderilen yazıya göre, özel okullarda resmi okullardaki uygulamaların dışında hiçbir şekilde yüz yüze eğitim veya herhangi bir etkinlik yapılmayacak.

 

Özel okulların 8 ve 12. sınıf öğrencileri için 17 Ağustos 2020-6 Haziran 2021 arasında takviye kurs faaliyetleri yapılacak. Bu sınıfların dışında hiçbir suretle takviye kurs faaliyeti düzenlenmeyecek. Kişisel gelişim kursları ile diğer kurslarda da sadece kurum açma izinlerinde belirtilen öğretim programında yüz yüze eğitim sürdürülecek.

 

İdari yaptırım uygulanacak

 

Bu hususlara aykırı hareket eden kurumlara Özel Öğretim Kurumları Kanunu uyarınca idari yaptırım uygulanacak. Bu süreçte her ne ad altında olursa olsun bakanlıktan veya valiliklerden kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almaksızın eğitim faaliyetlerinde bulunan ve valiliklerde kurulan izleme ve koordinasyon komisyonlarınca tespit edilen kişi veya yerler hakkında brüt asgari ücretin 20 katı idari para cezası uygulanacak. Bu yerler, valiliklerce kapatılacak.

 

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizm ve Tanıtım Merkezi Ödemiş'te hizmete girdi
Turizm ve Tanıtım Merkezi Ödemiş'te hizmete girdi
Ata Park törenle açıldı
Ata Park törenle açıldı