Advert
Advert

At üstünde sorunları dinliyor

At üstünde sorunları dinliyor
At üstünde sorunları dinliyor Küçük Menderes
test Bu içerik 400 kez okundu.

Muhtarlar, genellikle muhtarlık ofislerine gelen vatandaşlarla ilgilenerek gerekli konularda yardımcı oluyor. Ofislerinde olmayan muhtarlar ise telefonlarını sürekli olarak açık tutuyor. Muhtarlar, gün içerisinde yaptıkları ziyaretlerle mahalle sakinlerinin şikayetlerini dinleyerek ilgili kurumlara iletiyor. Torbalı'daki Subaşı 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Tuğrul Duran, mahalle sakinlerinin şikayetlerini dinlemek ve mahallenin eksiklerini belirlemek amacıyla alışılmışın dışında bir yol izliyor. 

Muhtardan ilginç uygulama

Yerel seçimlerde 60 mahalle muhtarı arasında seçilen en genç muhtar olan Tuğrul Duran, göreve geldiği ilk günden itibaren mahalle sakinlerinin şikayet ve taleplerini yakından takip ediyor. Mahalle sakinleriyle sürekli irtibat halinde olan genç muhtar, diğer muhtarların yaptıkları ziyaretlere ek olarak atına binerek sokakları geziyor. Duran, atı ile mahallesinde dolaşırken mahalle sakinleriyle sohbet ederek taleplerini dinliyor.

Mahallenin tarım arazilerine kadar atı ile dolaşan Duran, yapılması gereken çalışmaları ve eksikleri de tespit ediyor. At sırtında dolaşarak mahallenin sorunlarıyla ilgilenen tek isim olan Tuğrul Duran'ı görenler şaşırıyor.

"Ulaşım daha kolay oluyor"

Duran, muhtarlık görevine başlamadan önce de at besleyerek geziler yaptığına değinerek "Evimizde her zaman at vardı. Ailemden küçük yaşlarda at bakımı ve beslenmesiyle ilgili her şeyi öğrendim ve halen at beslemeye devam ediyorum. Mahallemizde at yetiştiriciliği yaygın. Birçok evde at besleniyor. Bazen atımla mahallemizin bütün sokaklarını gezip insanların dertlerini dinleyerek 'Yardımcı olabileceğimiz bir şey var mı?' diye soruyorum.

Atımla gezerken aynı zaman mahalle sakinleriyle de ilgileniyorum. Tabi ilk defa görenler şaşırıyor ama at ile gezerken çevreyi daha rahat görerek insanlarla konuşmam daha kolay oluyor. Araçların girmediği arazilerden geçerek muhtarlık alanımın sınırları içerisindeki bölgelere de gitmem daha kolay oluyor. Fırsat buldukça bu çalışmama devam edeceğim" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak