Advert
Advert

"Veriler düşük açıklanıyor gibi geliyor"

Küçük Menderes
test Bu içerik 509 kez okundu.

Küçük Menderes Gazetesi ve TV9 İzmir ekibi olarak dün Ödemişli vatandaşlara Sağlık Bakanlığı tarafından her gün paylaşılan verilerin inandırıcılığını sorduk.

Vatandaşlardan gelen yanıtların bazıları şöyle: "Veriler, düşük açıklanıyor gibi geliyor. Ben, vakaların daha fazla olduğuna inanıyorum. Çevremizden duyduğumuz kadarıyla Ödemiş'te dahi vakaların arttığı bir zamanda Türkiye'deki vaka sayılarının toplamı bana çok düşük geliyor. Ödemiş'te bile her gün 20 vakanın tespit edildiği konuşuluyor. Sadece bir ilçede bu her gün böyleyse Türkiye'ye endekslediğimizde bu, on binlerce vaka olduğu anlamına gelir."

"Günlük vaka sayılarını takip etmiyorum ama daha önce Gaziantep'te çalıştım. Orada bahsedilen sayılar günlük. Bence veriler, tek şehrin verileri. Veriler neden saklanıyor onu ben de anlamıyorum", "Verilere inanıyorum, doğru olduğunu düşünüyorum. Devletin sağlık bakanı yalan söyleyecek değildir herhalde", "Ödemiş'te korona virüs teşhisiyle 80 kişinin hastanede yattığını duydum. Dışarıda da 300 kişinin karantina altına alındığını duydum. Verilere gelince, hangi durum normal ki bu veriler de normal olsun."

Detaylar TV9 İzmir'de

Haberin detaylarını TV9 İzmir Youtube ve Facebook adreslerimizden izleyebilir, henüz kanalımıza abone olmadıysanız ücretsiz abone olabilir, havzanın güncel haberlerinden anında bilgi sahibi olmak için bildirimlerinizin sesini açabilirsiniz.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'daki kazada acı detaylar
Kiraz'daki kazada acı detaylar
Saracoğlu Caddesi'nde motosikletler çarpıştı
Saracoğlu Caddesi'nde motosikletler çarpıştı