Advert
Advert

Yol çalışması eziyete dönüştü

Yol çalışması eziyete dönüştü
Yol çalışması eziyete dönüştü Küçük Menderes
test Bu içerik 245 kez okundu.

Karayolları İzmir Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından İzmir-Aydın yolu üzeri Ayrancılar-Kuşçuburun mahalleleri arasında sathi kaplama çalışması başlattı. Son bir haftadır yol üzerinde devam eden sathi kaplama, bölgedeki vatandaşları toza boğdu. Özellikle Ayrancılar bölgesinde yükselen toz, bölge halkını isyan ettirdi.

Türkmenköy bölgesinden Kuşçuburun Mahallesi'ne kadar toplam sekiz kilometrelik yolda sathi kaplama çalışması yapılıyor. Bir hafta içerisinde tamamlanması beklenen çalışma, sürücüleri ve çevrede oturan vatandaşları zor durumda bıraktı. Mıcır taşların sekmesi, araçların ön camlarının çatlamasına neden olurken çevredeki vatandaşlar ise aşırı tozdan dolayı dışarıya çıkamaz oldu. Vatandaşlar, aşırı tozdan dolayı Torbalı Belediyesi'nden sulama desteği isterken belediye yetkilileri ise karayolları ekibinin sulamaya izin vermediğini belirtti. Sulama yapılması halinde sathi kaplamanın zarar görebileceğini ifade edildi.

Esnaf da durumdan şikayetçi

Her gün tozun yükselmesiyle artan şikayetler devam ederken bazı vatandaşlar, durumu CİMER’e bildirdi. Bölge esnafının da zarar gördüğü çalışmada sathi kaplama çalışmasında kullanılan mıcır taşların önceden suyla yıkanması ve üzerindeki tozun alınması gerektiği fakat suyla yıkama olmadığı için büyük bir toz dumanı oluştuğu çevredeki vatandaşlar tarafından belirtildi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birgi'de levha çalışmaları
Birgi'de levha çalışmaları
"Bizim şu durumda tasarruf yapabileceğimiz hiçbir şey yok"