Advert
Advert

Hatırası okulunda yaşatılacak

Hatırası okulunda yaşatılacak
Hatırası okulunda yaşatılacak Küçük Menderes
test Bu içerik 223 kez okundu.

Ülkemizde kalp krizi nedeniyle ani ölüm sayısı her geçen gün artıyor. Doktorlar, bu durumun başlıca sebepleri arasında genetik faktörlerin yanı sıra sağlıksız beslenme ve hareketsiz bir hayat tarzı olduğunu ifade ediyor. Kalp krizi, genel olarak toplumda ileri yaş hastalığı şeklinde biliniyor ancak yapılan araştırmalar, kalp krizi vakalarının toplam sayısının yıllar geçtikçe azalmasına rağmen gençlerde görülme sıklığının arttığına işaret ediyor. Gençlerde ölüm oranının yüksek olduğu kalp krizi, 2020 yılının ilk haftalarında Şeymanur Bulut öğretmeni öğrencilerinden ayırdı. Herkes tarafından sevilen genç öğretmenin ismi, bundan sonra her zaman hatırlanacak.

İsmi sınıfa verildi

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan trafik polisi Erol Bulut'un da eşi olan İngilizce öğretmeni bir çocuk annesi Şeymanur Bulut, geçirdiği kalp krizi sonucunda Ocak ayında evinde vefat etti. Kazımpaşa Ortaokulu'nda İngilizce öğretmenliği yapan ve okuldaki öğrencileri için önemli işlere imza atan Bulut'un büyük emeğinin geçtiği robotik kodlama sınıfına ismi verildi. Kazımpaşa Ortaokulu'nun tek robotik kodlama sınıfına ismi yazılan Bulut'un hatırası, yıllarca son görevinde yaşatılacak.

Kazımpaşa Ortaokul Müdürü Erkan Bilik, "Şeymanur Bulut hocamızı çok erken kaybettik. Hayat dolu, sevdiğimiz bir mesai arkadaşımızdı. Aynı zamanda öğrenciler ve veliler tarafından sevilen, sayılan bir öğretmenimizdi. Okulumuzdaki robotik kodlama sınıfının oluşturulmasında çalışmalara katılarak desteğini esirgemedi. Biz de kendisinin anısını yaşatmak amacıyla robotik kodlama sınıfına hocamızın ismini verdik. Hocamızın hatırası, yıllarca bu sınıfta yaşatılacak. Her sene bu sınıfta eğitim alan öğrenciler hocamızı tanıyacak" diyerek sözlerine nokta koydu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak