Advert
Advert

Yavru köpek için seferber oldular

Yavru köpek için seferber oldular
Yavru köpek için seferber oldular Küçük Menderes
test Bu içerik 399 kez okundu.

Tire'de su borusuna sıkışan yavru köpek, AKS 110 ekipleriyle vatandaşların uzun süren çabaları sonucu kurtarıldı. Tire Yeni Sanayi Sitesi'nde bir iş yerinin önündeki su borusuna düşen yavru köpek sıkıştı. Bölgede çalışan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine AKS 110 ekipleri sevk edildi. Kısa süre önce sitede doğum yapmış bir köpeğin sekiz yavrusundan biri olduğu öğrenilen yavru köpek için AKS 110 ekipleri, yaklaşık bir saatlik çalışma yaptı.

Esnafın da yardımıyla iki metre derinlikteki su borusunun çevresi, beton mikseriyle kırıldı. Köpek yavrusunu sıkıştığı yerden Murat Ektirici adlı vatandaş çıkardı. Ekiplerin ve vatandaşların çabasıyla kurtulan yavru, silkelendikten sonra hemen anne köpeğin yanına gitti.

Köpek kurtulunca esnaf da sevindi

Yavru köpeğin sıkıştığını fark eden esnaf Mehtap Kaplan, arta kalan yemekleri her gün sokak hayvanlarına götürdüğünü belirterek şunları anlattı: "Öğle paydosundaydık. Kalan yemekleri buradaki hayvanlara veriyorum genelde. Annesi emziriyor çocuklarına süt olsun diye. Yine yemek getirmiştim, ağlama sesi duydum. Bazen annesinin altında eziliyor kenarda sıkışıyor, ben onu çıkarıyordum. Normalde sekiz yavru var ama bugün baktım yedi yavru kalmış. Sonra gider kısmında ses duydum. Öyle bir sesti ki duyarlı olmamak mümkün değil. Arkadaşlarla baktık, ışık tuttuk. Biz yaklaşınca daha da geriye kaçtı. Sonra itfaiyeyi aradık. Kurtulması çok zor oldu" dedi.

Murat Ektirici ise herkesin seferber olduğunu ve bir canı kurtarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak