Advert
Advert

Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor

Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor
Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor Küçük Menderes
test Bu içerik 808 kez okundu.

Ödemiş'te Hürriyet Caddesi'nde bulunan Kılçık Sarrafiye'nin sahibi Rıdvan Kılçık, her gün piyasada değeri yükselen altın fiyatlarıyla beraber yatırımcıların da altına yöneldiğini ifade etti. Kılçık, gazetemize özel konuştu.

"Yatırım yapan müşterilerimizin yüzü gülüyor"

Kılçık, "Şu anda en çok yatırımcılar altın satın alıyor. Fiyatlar yükseldikçe yatırım yapan müşterilerimizin de yüzünün güldüğünü görüyoruz. Altının gelecek dönemde değer kaybedeceğini zannetmiyorum. Vatandaşlarımız, rahatlıkla altını yatırım aracı olarak kullanabilir. Altın, her zaman en güvenilir yatırım limanıdır. Öte yandan nişan ve düğün yapan aileler, takı takarken dört tane takacağına iki tane takıyor. Gramını hafif yaptıran vatandaşlarımız da var ancak yine de geleneklerimize uygun takılar takılmaya devam ediliyor" dedi.

"Gümüşe ya da bijuteriye yöneldiler"

Son dönemlerde artan altın fiyatlarıyla beraber düğünlerde daha çok gümüş ya da altın kaplama ürünlerin takıldığına dair açıklama da yapan Kılçık, "Bizim sarraf dükkanımızda ikinci el altın ya da kaplama altın satışı yok. Gençler, altından ziyade daha çok gümüşe ya da bijuteriye yönelmiş durumda. Şu anda çeyrek altının fiyatı 790 lira, yarım altın 1580 lira, tam altın 3160, Reşat altın ise 3260 lira. Geçen yıl bu dönemlerde çeyrek altının fiyatı 400 lira civarındaydı. Şu anda 790 lira oldu. Bir yılda yaklaşık 400 liralık bir fark var ve bu, artmaya devam edecek gibi görünüyor" şeklinde konuştu.

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı