Advert
Advert

Belirsizlik devam ediyor

Belirsizlik devam ediyor
Belirsizlik devam ediyor Küçük Menderes
test Bu içerik 2155 kez okundu.

Türkiye'deki profesyonel liglerde koronavirüs nedeniyle geçen sezonun ertelenip daha sonra yapılan maçlarla bitirilmesinin ardından iki haftası geride kalan Süper Lig ve 1. Lig'den sonra 2. ve 3. ligler de hafta sonu start aldı. Buna rağmen Bölgesel Amatör Lig başta olmak üzere ülke çapındaki tüm amatör liglerde tam bir kaos söz konusu.

Geçtiğimiz ay Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bölgesel Amatör Lig'e katılacak takımlar açıklanmış ancak bu listeye daha sonra da eklenen takımlar olmuştu. İzmir Süper Amatör Lig'de grup üçüncülerinin play off turuna kalmasına rağmen yeni sezonda BAL'a alınmamasının yankıları sürerken 10 gün önce gerçekleştirilen ve geçtiğimiz hafta içinde açıklanacağı kaydedilen kararların halen paylaşılmaması da soru işaretlerine neden oluyor.

Katılacak takımlar bile net değil

İllerdeki amatör kümelerde de takımlar önlerini göremiyor. Gerek BAL'da oynayacak takımların yüzde yüz kesinleşmemesi gerekse son olarak 16 takımın birden Süper Amatör Lig'e alınması, kulüplerin elini ayağını bağlıyor. Bir yandan maçlar oynanamadığı için gelirlerini de kaybeden kulüpler, maddi imkansızlıklarla boğuşurken öte yandan bir yıla yakın bir zamandır para kazanamayan futbolcular da zor durumda.

Kulislerde konuşulanlara göre amatör liglerin başlangıcı için koronavirüsün seyri beklenecek. Durumun iyiye gitmesi halinde amatör liglerin yeni yılda başlatılması öngörülürken tüm liglerin sadece birkaç ay içerisinde bitirilmesi bekleniyor. Bu da ancak liglerin tek devre usulü ile sıkışık bir fikstürde mücadele etmeleri ile mümkün görünüyor.

Kadrolar nasıl oluşacak?

Öte yandan Bölgesel Amatör Lig takımlarının önemli bir kısmı, gerçekleştirdikleri transferlerle kadrolarını oluştururken daha alttaki takımlarda ise belirsizlik nedeniyle adeta yaprak kıpırdamıyor. Ödemişspor başta olmak üzere Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Küme takımlarının nasıl bir yol izleyecekleri de merakla bekleniyor.

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak