Advert
Advert

Süper Amatör Lig'e 16 yeni takım

Süper Amatör Lig'e 16 yeni takım
Süper Amatör Lig'e 16 yeni takım Küçük Menderes
test Bu içerik 656 kez okundu.

Koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz sezon yarıda kalan ve daha sonra da tamamlanmayan amatör liglerde yeni sezon belirsizliği halen yaşanırken İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, aldığı karar neticesinde 16 takımın daha Süper Amatör Lig'e çıkmasına hüküm verdi.

 

Yeni sezonda bir kereliğine mahsus 1. ve 2. Amatör liglerin birleştirilmesinden dolayı ortaya çıkacak yükü hafifletmek amacıyla alındığı belirtilen karar neticesinde 1. Amatör Küme'den Süper Amatör Lig'e yükselmek için play off maçlarına kalan ancak elenerek şansını kaybeden 16 takım, 2020-21 sezonunda Süper Amatör Lig'de yer alacak.

 

İASKF'den açıklama

 

İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'ndan yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: "2019-20 futbol sezonunda tamamlanamayan 2. Amatör Küme ligimizden dolayı TFF Amatör İşler Kurulu'na yapılan başvuru sonrasında ilimizde 2. Amatör ile 1. Amatör Küme liglerinin birleştirilmesi kararına olumlu yanıt verilmiştir.

 

İlimizde 1. ve 2. Amatör küme liglerinin birleştirilmesi nedeniyle yeni oluşan ligde 2020-21 sezonunda saha temini ve hakem atamalarında da sıkıntı yaşanacağı dikkate alınarak TFF Amatör İşler Müdürlüğü'ne yapılan başvuru neticesinde 2019-20 sezonunda 1. Amatör Küme müsabakaları sonunda play off oynamaya hak kazanan fakat Süper Amatör Lig'e çıkamayan 16 takım, Süper Amatör Lig'e yükseldi. Bu takımların yükseltilmesi, TFF Amatör İşler Müdürlüğü tarafından uygun bulunmuştur. Süper Amatör Lig'e yükselen takımlarımıza başarılar dileriz."

 

İşte o takımlar

 

Alınan karar sonrası Ulukent Gençlikspor, Asarlık Gençlikspor, Dedebaşıspor, Karşıyaka Soğukkuyuspor, Bayraklıspor, 100. Yıl Yiğitlerspor, Ulucakspor, Bornova Hitabspor, Ege Üniversitesi, Işıkkentgücü, Dostgücü, İzmir Demirspor, Karabağlar Gençyıldızspor, İşçievlerispor, Yelkispor ve Gümüldürspor takımları, önümüzdeki sezon Süper Amatör Lig'de ter dökecekler.

 

Şazenuş Keskin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerinde vatandaşları bekliyor
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerinde vatandaşları bekliyor
"Bugünleri koronavirüsün izin verdiği ölçüde yaşıyoruz"