Advert
Advert

"Hepimizden daha bilinçli hareket ediyorlar"

Küçük Menderes
test Bu içerik 604 kez okundu.

Birinci sınıf öğrencileri ile okul öncesi öğrencileri, dün itibariyle yüz yüze eğitime başladı. Yaklaşık altı ayın ardından ilk kez çocuğunu okula bırakan veli Neşe Öztürk, "Anasınıfı eğitimi, çocukların kaynaşması ve sorumluluk sahibi olması için çok önemli bir dönem. Buna rağmen çocuklarımız, çok uzun süre hem okuldan hem de arkadaşlarından çok uzak kaldı. Çocuklar, tablet ve bilgisayarlarla çok fazla zaman geçirince hırçınlaştı.

Koronavirüs salgını dolayısıyla kapatılan ve yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi kararlaştırılan bu dönemde her aile gibi bizim de tedirginliklerimiz oldu. İyisiyle kötüsüyle bu zorlu süreci de hep birlikte atlatacağımıza inanıyorum. Okulumuzda yeterince önlem alındığını düşünüyorum. Hem okul müdürümüz hem de öğretmenlerimiz, bu konuda çok hassas davranıyor. Oğlum, arkadaşlarıyla uzun bir zamanın ardından yeniden buluşmanın heyecanını yaşadı. Eminim her çocuk öyledir, çocuğum okuldan bir gün önce heyecandan uyuyamadı.

Çocuklarımız küçük olmalarına rağmen hepimizden daha bilinçli hareket ediyor. Kendilerini hastalık durumunda neyin beklediğini, ne olacağını, önlemlerin neler olduğunu, neler yapılması gerektiğini çok iyi öğrendiler. Bu konuda biz yetişkinlerden çok daha iyi önlemler aldıklarını düşünüyorum. Onların da bu süreçte kurallara uyarak dikkatli olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak