Advert
Advert

Meclis üyesi darp edildi

Meclis üyesi darp edildi
Meclis üyesi darp edildi Küçük Menderes
test Bu içerik 387 kez okundu.

CHP Selçuk Belediye Meclis Üyesi Serkan Topalan, daha önce planlanan bir olay ile bahçede gizlenen S.Y.'nin saldırısına uğradı. Saldırı sırasında biri belediye çalışanı olmak üzere üç kişinin daha müdahale ettiğini iddia eden Topalan, vücudunun çeşitli yerlerine aldığı darbelerle yaralandı. Tüm misafirlerin gözü önünde gerçekleşen saldırıyı polis, biber gazı sıkarak ayırdı. Saldırının ardından hastaneye kaldırılarak ayakta tedavi edilen CHP'li Meclis Üyesi Serkan Topalan, darp raporu aldıktan sonra saldırıyı gerçekleştiren S.Y. ve diğer şahıslar hakkında şikayetçi oldu.

 

Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren S.Y.'nin 13 Eylül Pazar günü Serkan Topalan'a tehdit mesajı gönderdiği belirtildi. Zanlının mesajında, "Akşam denk gelemedik. Bugün öğrendim, akşam gelmişsin. İnşallah bir kez daha denk geliriz apartmanda" ifadesini kullandığı iddia edildi.

 

S.Y.'nin geçen yıl 29 Ekim kutlamaları sırasında Şirince'de Belediye Başkanı Filiz Cerioğlu Sengel ve meclis üyelerine karşı yapılan saldırıyı gerçekleştirenler arasında yer aldığı ve geçtiğimiz Ocak ayında parti disiplin kurulunun kararı ile partiden ihraç edildiği öğrenildi.

 

İl başkanından kınama
 

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Selçuk Belediyesi Meclis Üyesi Serkan Topalan'a yapılan saldırıyı ve saldırganları kınadı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Yücel, sürecin takipçisi olacağını söyledi.

 

Yücel'in açıklamasının tamamı şu şekilde: "Selçuk Belediye Meclis Üyemiz Sn. Serkan Topalan'a yapılan saldırıyı ve saldırganları esefle kınıyorum. Topalan’a saldırıda bulunduğu tespit edilen dört kişinin hak ettikleri cezayı alması için sürecin takipçisi olacağız. Sn. Topalan'a, CHP Selçuk İlçe Örgütümüze ve Selçuk Belediyemize geçmiş olsun. CHP İl Başkanlığı olarak şiddetin ve şiddet eylemi gösterenlerin her zaman karşısında olmaya devam edeceğiz!"

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'daki kazada acı detaylar
Kiraz'daki kazada acı detaylar
Saracoğlu Caddesi'nde motosikletler çarpıştı
Saracoğlu Caddesi'nde motosikletler çarpıştı