Advert
Advert

Minikler için ders zili çaldı

Minikler için ders zili çaldı
Minikler için ders zili çaldı Küçük Menderes
test Bu içerik 360 kez okundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle 13 Mart'ta kapatılan ve 31 Ağustos'ta başlayan uzaktan eğitim sürecinin ardından okul öncesi ile birinci sınıf öğrencilerin yüz yüze eğitimi, dün itibariyle başladı. Uyum haftası denilen bu haftada öğrenciler, ilk gün beş ders görecek. 30 dakikalık periyotlar halinde sürecek derslerin aralarında ise onar dakikalık teneffüsler olacak. Gelecek hafta ise ders gün sayısı ikiye çıkartılacak.

 

Sınıf mevcudu yarı yarıya düşürülecek

Öte yandan sınıf mevcudu, yarı yarıya düşürülecek. Okula ziyaretçi de kabul edilmeyecek. Okula öğrencisini bırakan veli kimse okul çıkışında da aynı velinin öğrencisini alması zorunlu olacak. 65 yaş ve üstü büyükanne ve büyükbabalar da risk grubunda olduğundan çocuklarını okula götürüp getiremeyecek.

 

Maske, mesafe ve temizlik önlemlerinin alınacağı okullarda 2+5 gün şeklinde bir uygulamaya geçildi. Salgının çok yoğun olduğu illerde ise gerektiğinde İl Hıfzıssıhha Kurulları, eğitimi sona erdirme ve yeniden uzaktan eğitime geçme kararı verebilecek. 2 ila 3 hafta içerisinde salgının durumu tekrar değerlendirilip ona göre kademeli geçişin olup olmayacağı ya da nasıl olacağı değerlendirilecek.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıkılan duvar maddi hasara sebep oldu
Yıkılan duvar maddi hasara sebep oldu
Ödemişliler fener alayı ile Cumhuriyet coşkusu yaşadı
Ödemişliler fener alayı ile Cumhuriyet coşkusu yaşadı