Advert
Advert

Yüz yüze eğitime bugün başlıyorlar

Yüz yüze eğitime bugün başlıyorlar
Yüz yüze eğitime bugün başlıyorlar Küçük Menderes
test Bu içerik 85 kez okundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle 31 Ağustos'ta başlayan uzaktan eğitim sürecinin ardından okul öncesi ile birinci sınıf öğrencilerin yüz yüze eğitimi bugünden itibaren başladı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili şu bilgileri vermişti: "Okulların açılmasıyla ilgili genel karar alınmıştı. Hazırlık ve birinci sınıfların 21 Eylül'de açılmasıyla ilgili bakanlıklar bir çalışma yaptı. Bu dönemde 2+5 gün şeklinde bir uygulamaya geçilecek. Salgının çok yoğun olduğu illerde ise gerektiğinde İl Hıfzıssıhha Kurulları, başlatmama kararı alabilir. İki ila üç hafta içerisinde salgının durumu tekrar değerlendirilip ona göre kademeli geçişin olup olmayacağı ya da nasıl olacağı değerlendirilecek."

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada şunları vurgulamıştı: "21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde yüz yüze eğitim öğretime sadece halihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle başlayacağız. Eylül'den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim öğretime başlama konusunda süreci yeniden değerlendireceğiz."

 

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birgi'de levha çalışmaları
Birgi'de levha çalışmaları
"Bizim şu durumda tasarruf yapabileceğimiz hiçbir şey yok"