Advert
Advert

Süt Kuzusu projesi Ödemiş’te başlıyor

Süt Kuzusu projesi  Ödemiş’te başlıyor
Süt Kuzusu projesi  Ödemiş’te başlıyor Küçük Menderes
test Bu içerik 541 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait Süt Kuzusu projesini sadece Küçük Menderes Gazetesi'ne anlattı.

"Çocuklarımızı sütsüz bırakmayacağız"

Güriş, "İzmir'de yaygın olarak devam eden Süt Kuzusu projemiz, Ödemiş merkez mahallelerimizde de başlıyor. Bundan sonra 1 ila 5 yaş arasındaki çocuklarımıza pastörize süt dağıtacağız. Çocuklarımızın aylık sütlerini bundan sonraki süreçte İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden aylık olarak göndereceğiz. Bu konuda 1 ila 5 yaşındaki çocuklarımızın merkezde bulunan bağlı oldukları muhtarlıklara başvurması gerekmekte. Muhtarlarımız kayıtlarını alıp bize teslim ettikten sonra dağıtıma başlıyoruz. Başvurunun herhangi bir zamanı ya da süresi yok. İhtiyaç anında her zaman ilgili muhtarlığa başvuruda bulunulabilir. 15’er günde bir çocuklarımıza süt dağıtımı yapacağız. Çocuklarımızı sütsüz bırakmayacağız” dedi.

Emmioğlu Mahalle Muhtarı Adnan İşak, taleplerin gelmeye başladığını da dile getirerek, ”Müracaatlarımız şu anda iyi gidiyor. Gelecek dönemde de müracaat almaya devam edeceğiz. Koordinatörlüğümüzle iletişim halindeyiz" ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıkılan duvar maddi hasara sebep oldu
Yıkılan duvar maddi hasara sebep oldu
Ödemişliler fener alayı ile Cumhuriyet coşkusu yaşadı
Ödemişliler fener alayı ile Cumhuriyet coşkusu yaşadı