Advert
Advert

Hırsızlığa karşı incir nöbeti

Hırsızlığa karşı incir nöbeti
Hırsızlığa karşı incir nöbeti Küçük Menderes
test Bu içerik 123 kez okundu.

Torbalı'da zeytin ağaçlarından sonra en fazla dikim alanına sahip olan yemişliklerde hasatta sona yaklaşıldı. Yaş incir hasadının büyük ölçüde bittiği yemiş dikili arazilerde incirler, arazilere serilerek kurutulmaya başlandı. Tarladan çıkış fiyatı 15-20 lira arasında değişkenlik gösteren kuru incir, hırsızların hedefi oldu.

Üretici diken üstünde

Torbalı'da en fazla incir üretiminin yapıldığı mahallelerden olan Çakırbeyli Mahallesi'ndeki arazilerde hırsızlık olayları eksik olmuyor. Üreticiler, her gece arazilerinde nöbet tutmalarına rağmen hırsızlara engel olamıyor. Her fırsatı değerlendiren hırsızlar, geçtiğimiz günlerde de 2000 lira değerinde kuru inciri çaldı. Üreticiler, kendi imkanlarıyla çalınan incirleri boş bir arazide buldu.

Çakırbeyli Mahallesi Muhtarı İbrahim Karaca, "Bir aydır vatandaş tarlada yatıp kalkıyor. Denetimler yetersiz geliyor. Hırsızlar her yerde. Daha geçtiğimiz günlerde 2000 lira değerinde kuru incir çalındı. Üreticiler, hırsızların peşine düşmek zorunda kalıyor. Mahallemizde incir hırsızlarına karşı acilen kapsamlı bir denetim yapılmasını istiyoruz. Durum hiç iyi değil" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak