Advert
Advert

Kokudan durulmuyor

Kokudan durulmuyor
Kokudan durulmuyor Küçük Menderes
test Bu içerik 277 kez okundu.

Tarım arazilerine ve ormanlık alanlara kurulan fabrikalar, doğal çevreye zarar verirken yerleşim yerlerine yakın adreslerde faaliyet gösteren tesisler ise bölge sakinlerini koku, gürültü, toz gibi konularda rahatsız ediyor. Torbalı'da fabrikalara yakın mahallelerde genellikle koku sorunu ön plana çıkıyor. Fabrikaların bacalarından çıkan yoğun duman, kimyasallarla yapılan işlemler nedeniyle ortaya çıkan koku rüzgarın da etkisiyle yayılıyor. Fabrikalardan kaynaklanan koku şikayetleri, son olarak Çaybaşı Mahallesi'nden gelmeye başladı.

Çaybaşı Mahallesi'ndeki fabrikalar, yerleşim yerlerine yakın adreslere kurularak üretimlerine başladı. Fabrikaların mesaiye başlamasıyla mahalle içerisinden geçen su kanallarının kirlilik oranı artarak koku yapmaya başladı. Kamyonet, tır ve iş makinelerinin sürekli olarak kullandığı yollar ise kelimenin tam anlamıyla köstebek yuvasına döndü. Yüksek tonajlı araçların geçtiği yollar, belediye ekiplerince yapılarak ulaşım sorunu çözüldü.

Sorunları bitmeyen sokak

Yol çilesinin bittiği 7141 Sokak'tan bu kez kokular gelmeye başladı. Sokak üzerindeki boş arazide sıralarını bekleyen sebze yüklü kamyonetlerin yüklerinin sularının yere akmasıyla toprak zeminde katmanlar oluştu. Simsiyah bir renk alan toprak zeminden kokular yükselmeye başladı.

Kokudan şikayetçi olan isimlerden Emre Emir, "7141 Sokak'tan bir süre önce yolların bozuk olması nedeniyle şikayetçiydik. Çok şükür yolumuz yapıldı ancak şimdi de koku sorunu patlak verdi. Fabrikaya yük boşaltmak için kamyoncuların beklediği bir alan var. Kamyonların kasasındaki sebzelerin suları yere akıyor. Toprak zemine akan sular, bir iki gün içerisinde yoğun pis bir kokuya yol açıyor. Akan sularla rengi tamamen siyaha dönen bekleme alanından gelen kokular, rüzgarın da etkisiyle Çaybaşı Mahallesi'nin geneline yayılıyor. 7141 Sokak'taki kamyonların beklediği alanın yanından arabanızın camı açık bir şekilde geçmeniz halinde mideniz bulanıyor" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak