Advert
Advert

Sokağa çıkma yasağı gündemde değil

Sokağa çıkma yasağı  gündemde değil
Sokağa çıkma yasağı  gündemde değil Küçük Menderes
test Bu içerik 452 kez okundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çarşamba günü yapılan Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından kamuoyunun karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Koca, "Bugün biz ve dünya, virüsün saldırısı karşısında baştakinden daha zor bir dönemdeyiz. Toplumlar, bu salgını sadece kendi başlarına gelmiş bir felaket olarak algılıyor. İnsanlar yaşananlara karşı bıkkınlık, hayatın yavaşlayışına karşı öfke duyuyor. Gençler, engellenmişlik duygularıyla baş başa. Yaşlılarda ölüm kaygısı, hatta suçluluk duygusu gelişmiş durumda. Yarının belirsizliğine ilişkin duygu, bugün tüm dünyada belki de en belirgin duygudur.

 

Asıl ilginç olansa salgının bize getirdiği izole edilmişlik hissi ve tüm bu olumsuzlukları sadece bizlerin yaşadığı yanılgısıdır. Gerçekte düşünüldüğü şekilde yalnız değiliz. Sizi düşünen bir aileniz olduğu gibi sizi düşünen güçlü bir devletiniz var. Gerektiğinde size çare aramaya hazır bir sağlık ordunuz var. Karamsarlık için neden yok. Hayatsa normal akışına dönmeye hazırlanıyor" dedi.

 

Sokağa çıkma yasağının yeniden gündeme gelip gelmeyeceği konusuna da açıklık getiren Bakan Koca, "Şu an için öyle bir durum söz konusu değil, Bilim Kurulu'nun bu yönde bir tavsiyesi olmadı" ifadelerini kullandı.

 

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foseptik sorununa çözüm bekliyor
Foseptik sorununa çözüm bekliyor
Karakayaoğlu, Çetinol'a konuştu
Karakayaoğlu, Çetinol'a konuştu