Advert
Advert

Koronavirüsün bulaştığı muhtarlar uyardı

Koronavirüsün bulaştığı muhtarlar uyardı
Koronavirüsün bulaştığı muhtarlar uyardı Küçük Menderes
test Bu içerik 131 kez okundu.

Torbalı'da Karakızlar Mahalle Muhtarı Niyazi Soytürk, 7 Eylül Mahalle Muhtarı Ömer Yadık ve Ahmetli Mahalle Muhtarı Hasan Kaplan, koronavirüse yakalandı. Karakızlar Mahalle Muhtarı Niyazi Soytürk, hastalığı yenerken diğer iki muhtarın tedavileri ise evlerinde devam ediyor.

Karakızlar Mahalle Muhtarı Niyazi Soytürk, hastalığın bir yakınından bulaştığına değinerek, "Bir yakınımdan bana koronavirüs bulaştı. Testimin pozitif çıkmasıyla evde karantinam başladı. Eklem yerlerimde ve vücudumda şiddetli ağrılar oldu. Dayanılacak gibi değildi. İnsanların hem kendi sağlıkları hem de diğer insanların hayatları için tedbiri elden bırakmamaları gerekiyor. Çok şükür son yapılan testte koronavirüs sonucum negatif çıktı" dedi.

"Sürekli yorgun tutuyor"

Şu an karantinada olan Ahmetli Mahalle Muhtarı Hasan Kaplan, bütün kurallara uymasına rağmen hastalığa yakalandığına değinerek, "Koronavirüs tedbirlerine eksiksiz uyuyordum ancak virüs, bana da bulaştı. Eşimin durumu kötüleşince koronavirüs hastası olduğumuzu anladık. Eşim hastanede yoğun bakımda tedavi görüyor. Keşke biraz daha dikkatli olsaydık" şeklinde konuştu.

7 Eylül Mahalle Muhtarı Ömer Yadık, "Koronavirüs hastalığı bulaşması halinde nefes alamıyorsunuz ve ateşiniz geçmiyor. Hiçbir şey yiyip içemiyorsunuz. Nefes darlığı, sizi daha güçsüz hale getirerek sürekli yorgun bir halde tutuyor. Ben bunları bizzat yaşadım. Ölüm ile yaşam arasında gelip gitmek istemiyorsanız hastalığa karşı kendinizi koruyun ve kurallara dikkat edin" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi