Advert
Advert

Maske üretimi yapacaklar

Maske üretimi yapacaklar
Maske üretimi yapacaklar Küçük Menderes
test Bu içerik 103 kez okundu.

Torbalı'da iş arayanların veya ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirmek isteyenlerin geldiği ilk kurum olan Torbalı Halk Eğitim Merkezi'nde kurs kayıt dönemi başladı. Torbalı'nın kalkınmasında ekonomik ve sosyokültürel çalışmaları yürüten kuruma geçtiğimiz haftalarda 60 farklı alanda kurs başvurusu internet üzerinden açıldı. Her yıl açılan kurslara kayıtlar devam ederken kadrolu öğretmenlerin kurs kayıtları da başladı.

Kurs kayıtları devam ediyor

Torbalı Halk Eğitim Merkezi'nde koronavirüs tedbirleri nedeniyle kurs başvurularının büyük bir kısmı internet üzerinden yapılmaya başlandı. Oluşabilecek kalabalığın önüne geçmek amacıyla duyurular kurumun internet sitesi üzerinden yapılmasına karar verildi. Kurumdaki eğitimler, kursiyerleri ve öğretmenleri koronavirüs hastalığından korumak amacıyla getirilen düzenlemeler doğrultusunda açılacak. Yeni dönemde açılacak olan el becerileri kurslarında kursiyerler, maske üretimi yapacak. Kursiyerler eğitimlerini alırken aynı zamanda koronavirüs mücadelesine destek verecek.

Yapılan planlama doğrultusunda hazırlıkların devam ettiği Torbalı Halk Eğitim Merkezi'nde üretilen maskelerin ihtiyaç sahibi, maddi durumu iyi olmayan ailelere ve maske talep eden kurumlara dağıtılacağı öğrenildi. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı maske üretim seferberliğinin Torbalı Halk Eğitim Merkezi'ndeki kurslarında faaliyete başlamasıyla kapsamının genişletileceği ifade edildi.

Öte yandan Torbalı Halk Eğitim Merkezi'nde bu sene açılacak olan usta eğitici kurslarının da planlama aşamasında olduğu, kurslar ve kayıtlarla ilgili duyuruların kurumun internet sitesinden yapıldığı açıklandı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Turizm merkezlerine yerinde inceleme
Turizm merkezlerine yerinde inceleme