Advert
Advert

Üretici pazarının kaldırılmasına tepki

Üretici pazarının  kaldırılmasına tepki
Üretici pazarının  kaldırılmasına tepki Küçük Menderes
test Bu içerik 107 kez okundu.

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, Torbalı Belediyesi'nin Dağtekke Mahallesi'ndeki üretici pazarını kaldırılmasına tepki gösterdi.  Günaydın, ilçede AK Partili Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez döneminde Dağtekke'de üretici pazarı kurulduğunu kaydetti.

Mülkiyeti Tarım ve Orman Bakanlığı'nda bulunan alana konteynerler koyularak köylülerin satış yapmalarına uygun bir ortam sağlandığını aktaran Günaydın, 30 Mart 2019'daki seçimle göreve gelen Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un konteynerleri kaldırdığını ifade etti.

"Bu insanların ahı yerde kalmayacak"

Günaydın, zulümle abad olunmayacağını kaydederek, "İsmail Uygur, yapılanı yıkmak, hakikati çiğnemek, var olanı yok etmek üzerine kurduğu belediyecilik anlayışıyla tam bir garabet ve hezimete dümen kırmıştır. Bu insanların ahı yerde kalmayacak. Köylünün ekmeğine göz diken, despot ve nobran yönetim anlayışıyla kibirden kulelerde oturan İsmail Uygur sonun başlangıcındadır" ifadelerini kullandı.

"Köylünün ekmeğine göz dikiyor"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in her ilçede de bir üretici pazarı açacaklarını belirttiğini aktaran Günaydın, şöyle konuştu: "Bırakın yenilerini açmayı, var olanı yıkıyorsunuz. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? Gelin, Torbalı'daki köylülerimizin feryadını görün. Her işinizde olduğu gibi üretici pazarları işinizde de samimiyetsizsiniz. Bu işler, 'Dostlar alışverişte görsün' mantığı ile yürümez. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; Kadifekale'de, Kültürpark'ta üretici pazarları açıyor ama partisine mensup ilçe belediye başkanı, köylünün ekmeğine göz dikiyor."

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette