Advert
Advert

Kaçak kazıda zehirlenip hayatlarını kaybettiler

Kaçak kazıda zehirlenip hayatlarını kaybettiler
Kaçak kazıda zehirlenip hayatlarını kaybettiler Küçük Menderes
test Bu içerik 635 kez okundu.

Selçuk ilçesinde kaçak kazı için girdikleri kuyudaki gazdan zehirlenen iki kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, Efes Antik Kenti yakınındaki Herkül Kalesi bölgesindeki 13 metre derinlikteki bir kuyuya kaçak kazı için giren beş kişiden ikisi, kuyudaki gazdan zehirlendi. Fenalaşmaları üzerine kuyudan çıkan iki kişi, Selçuk Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

Hastanedeki iki kişinin kuyuda üç kişinin daha olduğunu ifade etmesi üzerine bölgeye AKS ekipleri sevk edildi. Kuyudakilerin kurtarılması için çalışma başlatıldı. Bunun neticesinde kuyudaki iki kişinin cesedine ulaşılırken bir kişi de yaralı olarak kurtarılarak tedaviye alındı. 

Bir kişi de yaralı kurtarıldı

Efes Antik Kenti yakınındaki Herkül Kalesi bölgesinde 13 metre derinlikteki bir kuyuya kaçak kazı için giren ve burada hayatını kaybeden kişilerin Altan Adnan Sarıbaş (61) ve Masum Yenidünya (36) olduğu belirlendi. Kuyudan yaralı olarak son çıkarılan Şahin Vural'ın (35) ise Selçuk Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Jeneratör dumanı iddiası

Öte yandan, Sarıbaş ve Yenidünya'nın kuyuya kaçak kazı sırasında indirilen jeneratörün dumanından zehirlendikleri iddiasında bulunuldu. Efes Antik Kenti yakınında Herkül Kalesi bölgesinde 13 metre derinlikteki kuyuya kaçak kazı için giren beş kişiden kuyudaki gazdan zehirlenip fenalaşmaları üzerine kuyudan çıkarak Selçuk Devlet Hastanesi'ne başvuran iki kişinin isimlerinin ise Nazım Türkeş ve Gürsel Kutlu olduğu kaydedildi.

Onur Karagöz

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi