Advert
Advert

Türkiye'de bir ilk

Türkiye'de bir ilk
Türkiye'de bir ilk Küçük Menderes
test Bu içerik 255 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından internet ve bilgisayar gibi uzaktan eğitim araçlarına sahip olmayan öğrencilerin EBA üzerinden canlı ders alabilmeleri amacıyla başlatılan EBA Destek Noktaları, öğrenciler tarafından kullanılmaya başlandı. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 24 okulda oluşturulan EBA Destek Noktaları'nın sayısı, 24'ten 50'ye çıkarıldı. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde oluşturulan komisyon, ilk olarak 24 noktada canlı ders hizmetini başlattı. Daha sonra bu noktaların sayısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun'un talimatıyla 50'ye çıkartılarak daha fazla öğrencinin canlı ders alabilmesi sağlandı.

EBA destek noktaları arttırıldı

Türkiye'de ilk kez Torbalı'da Mobil EBA Destek Aracı hizmete girdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ait özel bir araç, Mobil EBA Desteği vermek üzere yola çıktı. Araçta öğrencilerin kullanabilecekleri laptop, tablet gibi cihazlar yer alıyor. EBA Destek Noktası logo ve renkleriyle giydirilen araç, daha çok internet ve bilgisayar gibi imkanı olmayan köylerde hizmet verecek.

Türkiye'de ilk kez başlatılan mobil EBA Destek Noktası hizmeti, büyük takdir topladı. Konuyla ilgili konuşan Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, "Bakanlığımızca başlatılan tüm proje ve hizmetlerden tüm öğrencilerimizin yararlanmasını istiyoruz. Bunun için elimizde olan tüm imkanları seferber ediyoruz. Bazı öğrencilerimiz, evlerinde bilgisayar ve internet imkanıyla rahatlıkla canlı ders uygulamasından yararlanırken bu imkana sahip olmayan öğrencilerimiz ise okullarda oluşturduğumuz EBA Destek Noktaları'ndan hizmet alabilmektedirler. Bilgisayar ve internet imkanı olmayan köylerimize ise biz gideceğiz. Mobil EBA Destek Aracımız, köyde yaşayan öğrencilerimizin ayağına giderek hizmet verecek. Bizim için tüm öğrenciler eşittir ve sunulan tüm haklardan eşit şekilde yararlanmalıdır" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi