Advert
Advert

Ödemiş Ticaret Odası'ndan Ödemiş’in genel durumu raporu

Ödemiş Ticaret Odası'ndan  Ödemiş’in genel durumu raporu
Ödemiş Ticaret Odası'ndan  Ödemiş’in genel durumu raporu Küçük Menderes
test Bu içerik 339 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Odası (ÖTO), her yıl düzenli olarak hazırladığı Ekonomik Rapor çalışmasına 2019 yılı güncel verilerini de ekleyerek tamamladı. Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 süreci ve etkileri üzerinde yapılan çalışmaları ve raporları ile bölgenin ekonomik ve kültürel yapısına her zaman ışık tutmayı hedefleyen ÖTO, 2019 Yılı Ekonomik Raporu'nu hazırlayarak çalışmalarına bir yenisini ekledi.

2019 Yılı Ekonomik Raporu incelediğinde geçmiş yıllara oranla Ödemiş ve çevresinin tarım, hayvancılık, nüfus ve sağlık sektöründeki çalışmalarda ilerlediği yol ve süreç görülebiliyor. Ödemiş Ticaret Odası'nın vizyon, misyon ve değerleri ile başlayan Ekonomik Rapor çalışması; Ödemiş ilçesinin genel tanımı, coğrafi konumu, nüfusu, iklimi, arazi varlığı ve dağılımı, akarsu ve gölleri, hayvancılık, tarım, sanayi, ticaret vb. birçok alanda bilgileri kapsıyor. Bilgiler için yararlanılan kaynak olarak Ödemiş'teki resmi kurumlar, borsa ve odalar ile ilgili temsilcilikler ile görüşüldüğünü belirten Ödemiş Ticaret Odası, çalışmasını her yıl düzenli olarak tekrarlamakta. Bu rapor incelenerek Ödemiş'in 2018 yılından 2019 yılına geçerken gösterdiği gelişim ve değişim de görülebilmekte.

Ekonomi ve sosyal hayat üzerine olumlu etkiler

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, "Ödemiş Ticaret Odası olarak misyonumuz gereği bölge ekonomisi ve sosyal hayatı üzerinde olumlu etkiler yaratabilmek, çalışma prensiplerimizin başında gelmektedir. Her yıl bölge gelişimimizi kayıt altına almak amacıyla ilgili kurumlar ile iletişime geçerek Ekonomik Rapor'u oluşturması açısından çalışmalar yürütmekteyiz.

Ödemiş'teki kamu kurumları, borsa, odalar, temsilcilikler ile iş birliği içinde Ödemiş'in sosyo-ekonomik yapısını yıllık güncel veriler ile derlemekteyiz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çalışmalarımız tamamlanmış ve bakanlıklara, Türkiye Odalar Borsalar Birliği'ne, Ödemiş'teki kamu kurum ve kuruluşlarına rapor gönderilmiştir. Bu çalışma vesilesiyle çalışmayı gerçekleştiren oda personelimiz ve yardımlarını esirgemeyen ilgili tüm kurumlara teşekkür ederiz. Talep edenler, odamızdan raporu temin edebilir" ifadelerini kullandı.

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi