Advert
Advert

"Projemiz için yaklaşık dört aydır çalışıyoruz"

Küçük Menderes
test Bu içerik 464 kez okundu.

Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Murat Gökşin ile Küçük Menderes ekibi olarak 24 Kasım'da Zafer Mahallesi Şehit Özpolat Caddesi'nde açılışı yapılacak olan Eğitim Şehitleri Parkı'na gittik.

 

Gökşin, Ödemiş Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları başlayan parkın içinde gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Gökşin, "Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği, beşinci yılını dolduruyor. Bu zamana kadar kültür ve sanat faaliyetlerinde epey yoğun çalışmalar gerçekleştirdik. Bu yıl, pandemi dolayısıyla sosyal etkinliklerimize ve kurslarımıza ara vermek durumunda kaldık ancak pandemi, özlem duyduğumuz projeler üzerine yoğunlaşmamıza sebep oldu. İlk projemiz için yaklaşık dört aydır çalışıyoruz. Son iki aydır Eğitim-İş, Eğitim-Sen, Eğitim-Bir Sen ve Türk Eğitim-Sen Sendikalarından da destek alarak projemizi güçlendirmiş olduk. Ödemiş Kültür ve Sanat Derneği'nin meşalesine saydığım tüm sendikalar da sahip çıktı. Biz, sendikalarımız ve belediye temsilcimizle iki çalıştay düzenledik. Çalıştayın sonucunda Ödemiş Kültür Sanat Derneği ve dört eğitim sendikamızla 28 Ağustos 2020'de 06 sayıyla dernek çıkış dilekçemizi aynı gün Ödemiş Belediyesi'ne teslim ettik. Yine aynı gün belediyemiz dilekçemizi kabul etti" dedi.

 

"Bu konuda derneğimizin projesine

destek veren herkese teşekkür ediyorum"

 

Gökşin, "Sonrasında dilekçemiz, Ödemiş Belediye Meclisi'nin 7 Eylül tarihindeki toplantısında 18. maddede görüşüldü, oy birliği ile meclisten geçti. Bu kabul sonrasında Zafer Mahallesi Şehit Özpolat Caddesi'nde bulunan parkın düzenlenerek Eğitim Şehitleri Parkı yapılmasına karar verildi. Ben, bu konuda derneğimizin projesine destek veren dört eğitim sendika başkanımıza, projemizi kabul ederek onaylayan Sayın Mehmet Eriş şahsında Ödemiş Belediyesi'ne çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. 24 Kasım'da da Ödemiş'e böyle bir park kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca ikinci bir projemiz var. Ödemiş'te ses getirecek bir proje olacak. O projenin de sponsorlarını temin ettik. Çok yakında o projemiz de Ödemiş'te Ödemiş halkıyla iç içe olacak" şeklinde konuştu.

 

Ece Köseoğlu  

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi