Advert
Advert

Bağımsız üye Ürün'den motokros pisti talebi

Bağımsız üye Ürün'den  motokros pisti talebi
Bağımsız üye Ürün'den  motokros pisti talebi Küçük Menderes
test Bu içerik 539 kez okundu.

Geçtiğimiz aylarda Ödemiş Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyeliği görevini üstlenen Murat Ürün, partisinden istifa ederek bağımsız üye koltuğuna oturdu. Ürün, yeni koltuğunda yeni bir dilekte bulundu. Ürün'ün önerisi şöyle: "Motokros, Ödemiş'te yaklaşık on kişinin yaptığı fakat bilinen bir spor değil. Yıllar önce Ödemiş'te motodrag vardı ancak artık yapılmıyor. Motor sporlarıyla alakalı yeni bir yapılanma var, o da motokros. Kendi oğlum da bu meselenin içerisinde, ben de ucundan kıyından ilgileniyorum. Öte yandan Ödemiş'te bu sporu lisanslı olarak yapan da var, amatör olarak yapanda. Federasyonun da bu konuyla alakalı bilgisi olunca biz, bu spora merak duyan arkadaşlarımızla görüşerek bunu meclise taşıma kararı aldık. Öncesinde uyuşturucuyla mücadele konusunda da bir önerge vermiştim. Biz, uyuşturucu ve madde kullanan kişilerin sadece cezai yaptırımlarla bu halden vazgeçeceğini düşünmüyoruz. Gençlere spora yönelik farklı ve güzel alışkanlıklar kazandırmak istiyoruz" dedi.

"Başkanımız, fazlasıyla alakadar oldu"

Ürün, "Mecliste önergeyi ilk sunduğumda ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş önergeyi okurken Sayın Eriş'in önergenin ne olduğunu anlayamadığı kanaatine vardım. Aslında meclis üyeleri de 'Görüşülsün' dediğinde bir şey anlamadı. Kendi kendime, 'Hiç ciddiye alınmadı' dedim. Dilek ve temenniler bölümüne geçtiğimizde sayın başkanımız, bu konuyla fazlasıyla alakadar oldu. Detaylarını dinlemek istedi. Sonuç olarak biz, önümüzdeki günlerde sporcu arkadaşlarımızla başkanımızdan bir randevu talep ederek bu konuyu daha da detaylandıracağız. Ödemiş'e spor manasında iyi bir katkı sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Toplantıda ne konuşulmuştu?

Ürün, Ödemiş'te motokros pisti isteyen çok sayıda vatandaşın olduğunu dile getirerek belediye üyelerinden konuyla alakalı alan talebinde bulundu. Ürün, "Şu anda Ödemiş'te hem lisanslı hem de lisanssız on kişilik profesyonel sporcuların bulunduğu bir takım var. Oğlum da bu takımın içinde, kendim de bu takımdayım" dedi. Başkan Eriş, " 'Kendim için istersem namerdim' diyorsun yani?" cevabını verdi.

Ürün, "Motokros dediğimiz spor, rahatsızlık vererek yapılan bir spor değil. Atlamalı, zıplamalı bir parkur gerektiriyor. Bunun içinde bu sporla ilgilenenlerin şehir dışında yaklaşık olarak 800 ila 1000 metrekare bir alana ihtiyacı var. Maliyetsiz. Teferruatlı bir konu da değil.  Arkadaşlarım, benimle görüşerek size iletmem adına ricacı oldu" dedi. 

Başkan Eriş, "Gayet güzel bir dilek ve temenni. Gerekirse bu konu, İmar ve Spor Komisyonu'na yönlendirilsin. Arkadaşları ziyarete bekliyorum" cevabını verdi.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette