Advert
Advert

Bayındır'dan Torbalı'ya yeni şef

Bayındır'dan Torbalı'ya yeni şef
Bayındır'dan Torbalı'ya yeni şef Küçük Menderes
test Bu içerik 175 kez okundu.

Torbalı Orman İşletme Şefliği, sorumluluk sahası içerisinde yer alan orman alanlarının korunması ve genişletilmesi amacıyla yılın her döneminde faaliyetlerine devam ediyor. Şeflik ekipleriyle yaz aylarında orman yangınlarına gerekli takipleri yaparak yangınlara en kısa sürede müdahale ediliyor. Yangın riskinin en az olduğu aylarda ise ağaçların bakımları yapılarak önceden belirlenen alanlara ağaçlandırma işlemleri başlıyor. Yılın 12 ayında aktif bir şekilde çalışmaların devam ettiği Torbalı Orman İşletme Şefliği'nde görev değişikliğine gidildi.

Torbalı Orman İşletme Şefliği'nde geçtiğimiz aylarda Dağtekke Şefi Hüseyin Ali Ergül görevlendirildi. Kurumdaki iki şefin olmasıyla birlikte devam eden çalışmalar hızlandı. Torbalı Orman İşletme Şefliği'nde beş yıldır özverili bir şekilde çalışarak önemli işlere imza atan Ali Sevim'in görev yerinin değişmesinin ardından boş kalan Torbalı Şefliği'ne Emrah Boz atandı. Daha önce Bayındır ve Bursa'da görev yapan Emrah Boz, Torbalı'daki görevine salı günü başladı.

"Çalışmalar devam edecek"

Saha tecrübesi olan genç Torbalı Orman İşletme Şefi Emrah Boz, "Bursa ili ve Bayındır ilçesinde görev yaptım. Bayındır'da görev yaptığımdan dolayı Torbalı'daki ormanlık alanlara fazla yabancı değilim. Dağtekke Şefimiz Hüseyin Ali Ergül ile ilçe genelindeki ormanlık sahalarda çalışmalara devam edeceğiz. Orman yangınlarında kritik son bir aylık döneme girdik. Ekiplerimizle gelen bütün ihbarları değerlendirerek 2020 yılını büyük çapta bir orman yangını olmadan bitirmeyi hedefliyoruz. Torbalı'da bu sene büyük çapta bir yangın yaşanmadı. Vatandaşların ormanlık alanlarda ateş yakmamalarına dikkat etmelerini özellikle rica ediyoruz" diye konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı