Advert
Advert

Keçe sergisinde atölye çalışması

Keçe sergisinde atölye çalışması
Keçe sergisinde atölye çalışması Küçük Menderes
test Bu içerik 499 kez okundu.

Ödemiş'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ÖYKAM'da 3-13 Eylül tarihleri arasında düzenlenen UNESCO Dünya Mirası Keçe Sergisi'nde "Workshop Günü" gerçekleştirildi.
 

Modern keçe sanatçısı Emine Keskin’in el emeği ile hazırladığı çok sayıda kıyafet, çanta, halı, vazo ve dahasının sergilendiği alanda Keskin, geçtiğimiz salı günü meraklılara workshop düzenledi. Keskin, modern keçe sanatının tekniklerini katılımcılara canlı canlı aktardı.

 

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy'un eşi Özlem Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'in eşi Selma Eriş, İlçe Jandarma Komutanı Hüsnü Korkmaz'ın eşi Ayşe Korkmaz, Belediye Meclisi Üyesi Asuman Karakayaoğlu, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis'in eşi Sevinç Halis ile Ödemişli kadınların katıldığı etkinlik öncesi keçe ustası Emine Keskin, geleneksel keçede modern tasarımlara yer verdiği sergideki eserleri tanıttı. Keskin, daha sonra keçeden dekoratif obje üretimini gerçekleştirerek hazırlama aşamaları hakkında bilgiler verdi. Sergi, ilgi ile incelendi.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı