Advert
Advert

Toplu taşımada yolcu düzenlemesi

Toplu taşımada yolcu düzenlemesi
Toplu taşımada yolcu düzenlemesi Küçük Menderes
test Bu içerik 353 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında 81 il valiliğine geçtiğimiz salı günü yeni bir genelge gönderildi. Bu genelgeye göre mesken yerleri dışındaki her alanda maske takmak zorunlu olacak. Restoran, kafe, her türlü yeme-içme alanları ile eğlence yerlerinde 00.00'dan sonra canlı müzik ya da kayıt fark etmeksizin müzik yasaklandı. Mülki idare amirlerinin koordinasyonunda kolluk birimleri ve yerel yönetimlerin bu konudaki tüm tedbirleri alacağı da ifade edildi.

Duracakları yerler işaretlenecek

Bu kuralların yanı sıra minibüs ya da midibüs fark etmeksizin iç hacim bakımından fiziki mesafe kurallarının uygulanamayacağı şehir içi toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek. Bunların dışında kalan raylı sistem araçları, metrobüsler ve koltuk kapasiteleri seyreltilmiş ya da kaldırılmış otobüsler gibi ayakta yolcu taşıma ağırlıklı toplu ulaşım araçlarında fiziki mesafe kurallarına aykırı olmayacak biçimde hangi oranda ve sayıda yolcu alınabileceği, İl ve İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları tarafından tespit edilecek.

Ayakta yolcu alacak toplu taşıma araçlarında yolcu sayısını belirtecek biçimde, herkesin görebileceği şekilde levhalar da asılacak. Öte yandan ayakta yolculuk yapacak yolcular için seyahat sırasında durabilecekleri yerler fiziki olarak işaretlenecek.

Ece Köseoğlu 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi