Advert
Advert

Köfündere'de 9 Eylül sevinci

Köfündere'de 9 Eylül sevinci
Köfündere'de 9 Eylül sevinci Küçük Menderes
test Bu içerik 478 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi'nin "İyilik ve dayanışma" minibüsü, bu kez kırsaldaki Köfündere Mahallesi'ne konuk oldu. Köfündereli çocuklara Türk bayrağı, okul çantası, kitap ve kırtasiye ürünleri hediye edildi.

 

Ödemiş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün mobil yardım aracı, kırsal mahallelerdeki çocukları sevindirmeye devam ediyor. Kurban Bayramı öncesi Kemenler ve Orhangazi'de, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Köseler’de, 3 Eylül Ödemiş'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünde Yeşilköy'deki çocuklara hediyelerini ulaştıran mobil yardım aracı, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluş gününde Köfündere Mahallesi'ndeki vatandaşlarla ve çocuklarla buluştu.

 

"Derslerinize en iyi şekilde çalışın"

 

Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Özay Kaptan, Köfündereli çocuklara Türk bayrağı hediye ederek 9 Eylül'ün Türk milletinin tarihindeki dönüm noktalarından biri olduğunu vurguladı. Köfündereli çocuklardan derslerine çok çalışmaları için söz isteyen Kaptan, "Büyük Önderimiz Atatürk'ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe ilerleyen çalışkan bireyler olarak yetişmeniz ve meslek sahibi olmanız, bizim için çok önemli. Bugünün çocukları, yarın bizim geleceğimizi şekillendirecek.

 

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Eriş'in selamlarıyla birlikte sizlerin eğitimi için bir parça da olsa destek sunmak için buradayız. İnanıyoruz ki her biriniz, bizim için birer umut ışığı olacaksınız. Pandemi şartları nedeniyle bugünlerde evlerinizde derslerinize çalışıyorsunuz. Bu zor günler geçtiğinde okullardaki sıralarınıza da kavuştuğunuzda da biz yanınızda olacağız. Siz, derslerine en iyi şekilde çalışın. Ödemiş Belediyesi, pandemi sürecinde tüm Ödemiş ailesinin yanındadır" dedi.

 

Ödemişlilerin destekleriyle yollarda

 

Ödemiş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren mobil araç, Ödemişli hayırsever vatandaşların destekleriyle kırsal mahallelerin yolunu tutmaya devam ediyor. "İyilik ve dayanışma" minibüsüne destek olmak isteyen vatandaşların 0 232 544 20 30 telefondan ulaşmaları durumunda ihtiyaç fazlası olan eşyaları, görevliler tarafından evlerinden alınıyor.

 

Büşra Boyar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi