Advert
Advert

24 saatteki vefat sayısı 52

24 saatteki vefat sayısı 52
24 saatteki vefat sayısı 52 Küçük Menderes
test Bu içerik 149 kez okundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8 Eylül koronavirüs verilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca'nın hesabından paylaştığı veriler kapsamında 8 Eylül'de yapılan test sayısı 110 bin 565 iken 24 saatte görülen vaka sayısının 1761 olduğu belirtildi. Aynı gün içinde 52 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybederken 1093 kişi koronavirüs hastalığını yendi.

Öte yandan Türkiye'de toplam 7 milyon 994 bin 29 adet test yapıldı. Toplam vaka sayısı, 283 bin 270'e yükseldi. Son 24 saatte 52 kişinin daha vefat etmesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6782'ye çıkarken entübe hasta sayısının 1159 olduğu kaydedildi. Koronavirüsle mücadele kapsamında 11 Mart'tan bu yana 253 bin 245 kişinin koronavirüsü yendiği de belirtildi.

Entübasyon ne demek?

Entübasyon, solunumun veya solunum yolunun güvenliğinin bozulması ya da bozulma riskinin oluşması durumunda hava yolunun korunması, devamlı havalandırma sağlanması, gerekirse ilaç verilmesi amacıyla suni solunuma geçmek için laringoskopi veya özel aparatlar yardımıyla solunum yoluna, içine ağız ya da burun yoluyla özel bir tüp yerleştirilmesi işlemidir. Kendi kendine yeterli soluk alamama durumu olarak da tanımlanabilen solunum yetmezlikli hastaları solunum cihazına bağlayabilmek için ağızdan nefes borusuna ulaşan bir boru takmak gerekir. Bu boru takma işlemine entübasyon denir.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Trafik lambaları kazaya davetiye çıkarıyor
Turizm merkezlerine yerinde inceleme
Turizm merkezlerine yerinde inceleme