Advert
Advert

Pazar günü 53 kişi koronaya yenik düştü

Pazar günü 53 kişi koronaya yenik düştü
Pazar günü 53 kişi koronaya yenik düştü Küçük Menderes
test Bu içerik 269 kez okundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6 Eylül koronavirüs verilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca'nın hesabından paylaştığı veriler kapsamında 6 Eylül'de yapılan test sayısı 96 bin 842 iken 24 saatte görülen vaka sayısının 1578 olduğu belirtildi. Aynı gün içinde 53 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybederken 1013 kişi korona virüs hastalığını yendi.

Öte yandan Türkiye'de toplam 7 milyon 779 bin 539 adet test yapıldı. Toplam vaka sayısı 279 bin 806'ya yükseldi. Son 24 saatte 53 kişinin daha vefat etmesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6673'e çıkarken entübe hasta sayısının 1102 olduğu kaydedildi. Koronavirüsle mücadele kapsamında 11 Mart'tan bu yana 251 bin 105 kişinin koronavirüsü yendiği de belirtildi.

Entübasyon ne demek?

Entübasyon, solunumun veya solunum yolunun güvenliğinin bozulması ya da bozulma riskinin oluşması durumunda hava yolunun korunması, devamlı havalandırma sağlanması, gerekirse ilaç verilmesi amacıyla suni solunuma geçmek için laringoskopi veya özel aparatlar yardımıyla solunum yoluna, içine ağız ya da burun yoluyla özel bir tüp yerleştirilmesi işlemidir. Kendi kendine yeterli soluk alamama durumu olarak da tanımlanabilen solunum yetmezlikli hastaları solunum cihazına bağlayabilmek için ağızdan nefes borusuna ulaşan bir boru takmak gerekir. Bu boru takma işlemine entübasyon denir.

Ece Köseoğlu

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette