Advert
Advert

"Her şey serbest, oyunlar yasak"

Küçük Menderes
test Bu içerik 178 kez okundu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında günlük hayatın her alanına uygulanmak üzere birçok önem alındı. Kapalı mekanlarda maske takma ve sosyal mesafe kuralları şartı getirilirken gıda işletmelerinin de hijyen standartlarının kapsamı arttırıldı. Vaka sayısındaki artışın önüne geçmek adına herkesin uyması gereken kurallar konusunda denetim ve kontroller ise aralıksız devam ediyor.

Koronavirüs ile mücadelede dört aylık sürede önemli bir gelişme kaydedilirken salgının bazı sektörlerdeki ekonomik sıkıntıları ise her geçen gün artıyor. Salgında en fazla maddi kayıp yaşayan eğlence sektöründe yaprak dökümü başladı.

Kahvehaneciler isyan etti

Sosyal mesafe kuralları doğrultusunda kafeterya, kahvehane ve diğer eğlence mekanları, belirli düzenlemeler doğrultusunda hizmete açıldı. Masalarda maksimum iki kişi şeklinde oturulurken yapılan değişliklere ek olarak ortak kullanıma açık olan bölgelerde nargile içilmesi, okey, iskambil ve tavla oyunlarının oynanması yasaklandı. Nargile içilmesinin yasaklanması kafelere, oyunların yasaklanması ise kahvehanelere gelen müşteri sayısını azalttı. Müşteri sayısındaki azalmaya paralel olarak işletmelerin bir kısmı da küçülmeye gitti.

Torbalı'da kahvehane işletmecisi Oğuz Menderes, kahvehanelerin temel gelir kaynağının oyunlar olduğuna değinerek, "Kahvehaneye gelen müşterilerimizin büyük bir kısmı, okey takımlarıyla oyun oynamak için geliyordu. Ancak yasaklarla beraber oyunlara izin verilmez oldu. Haliyle bu durum, bizi çok etkiledi. Vatandaşlar, daha az zaman geçirerek kahvehanelerden ayrılıyor. Bizim kahvehane işletmecileri olarak anlamadığımız nokta, plajlar ve parklar başta olmak üzere bütün ortak kullanım alanları açık ve her şey serbest ama kahvehanelerde oyun yasak. Yetkililerden gerekli düzenlemeleri yaparak oyunları serbest hale getirmelerini istiyoruz. Birçok kahvehane, oyun oynatılamadığından dolayı iflasın eşiğine geldi" dedi.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette