Advert
Advert

Bir mahalle çağın gerisinde kaldı

Bir mahalle çağın gerisinde kaldı
Bir mahalle çağın gerisinde kaldı Küçük Menderes
test Bu içerik 225 kez okundu.

Günlük hayatın her alanında birçok işlemin sanal ortamda yapılmasına imkan sağlayan internet kullanımı, her geçen gün artıyor. Özellikle gençlerin fazla zaman geçirdiği internet uygulamaları, hayatımızın bir parçası konumuna geldi. İş, eğitim, eğlence ve bilgi edinme gibi farklı alanları tek çatı altında toplayan internete Torbalı'daki bazı mahallelerde erişim sağlanamıyor. İnternet alt yapısının olmadığı mahallelerde evlere internet aboneliği verilemiyor. İnternetin bağlanamadığı evlerde uzaktan eğitim dönemine girilmesiyle öğrenciler derslerine başlayamadı.

Öğrenciler derse başlayamadı

Torbalı'da Ayrancılar Mahallesi'nin bir kısmında ve Atatürk Mahallesi'nin ise yüzde 50'lik bölümündeki hanelere alt yapı yetersizliğinden dolayı internet bağlanamıyor. EBA sistemi üzerinden ve canlı yayınlarla derslerin başlamasıyla evlerine internet bağlatamayan ailelerinin alt yapı sorunu krize dönüştü. Telefonlara yapılan ek internet paketlerinin de bitmesiyle vatandaşlar, soluğu muhtarlık ofisinde aldı.

İnternet alt yapısının ne zaman bağlanacağını merak eden onlarca kişinin muhtarlık ofisine geldiğini ifade eden Atatürk Mahallesi Muhtarı Remzi Avcı, "Mahallemizin yarısında internet bağlantısı yok. İnternet olmayan evlerde yaşayan yaklaşık 2000 öğrenci, bir haftadır online eğitim programlarının hiçbirine katılamıyor. Vatandaşlar, her gün muhtarlığa gelerek internet bağlantısının ne zaman geleceğini soruyor. Öğrencilerin eğitimleri yarım kaldı" dedi.

"Üç yıldır bekliyoruz"

Avcı, Atatürk Mahallesi'ndeki internet alt yapı sorununun üç yıldır çözülemediğine işaret ederek "Mahallemizdeki internet alt yapı sıkıntısını son üç yıldır hiçbir şekilde çözemedik. Gitmediğimiz kurum kalmadı. Bize verilen tek cevap, 'Çalışmalar devam edecek' şeklinde oldu ancak şu ana kadar herhangi bir sonuç elde edemedik. Acilen mahallemizdeki internet alt yapısını çözecek bir çalışma başlatılması gerekiyor. İnternet olmadığından dolayı 2000 öğrenci, bir hafta derslerinden uzak kaldı. Merkeze en yakın mahallelerden birisi olmamıza rağmen internet alt yapısının olmamasına kimse inanamıyor" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Başkan Eriş'ten yerel esnaf çağrısı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı
Ödemiş Ak Parti’de Kongre Heyecanı