Advert
Advert

ESHOT filosuna 304 yeni araç

ESHOT filosuna  304 yeni araç
ESHOT filosuna  304 yeni araç Küçük Menderes
test Bu içerik 154 kez okundu.

Son 10 ayda toplam 83 yeni ve yerli otobüsü yurttaşların hizmetine sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 170'i solo, 134'ü körüklü olmak üzere toplam 304 otobüs daha aldı. 89. İzmir Enternasyonal Fuarı'ndaki İzmir Büyükşehir Belediyesi Standı'nda dün yeni otobüsler için imzalar atıldı.

 

Törende İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Otokar Otobüs Firması Genel Müdürü Serdar Görgüç, kentte toplu ulaşımın kalitesini ve konforunu artıracak 304 otobüsü İzmirlilere müjdelemek üzere buluştu. ESHOT Genel Müdürlüğü filosuna dahil edilen otobüsler, etap etap teslim edilecek. İlk parti üç ay sonra gelecek. Haziran 2021'e kadar tamamı İzmirlilere hizmet vermeye başlayacak.

 

Araçlar, modern tasarımlarının yanı sıra güvenlik ve konfor açısından pek çok özelliğe sahip. Son teknoloji ürünü, engelli erişimine uygun, klimalı, Euro 6 egzoz emisyon standartlarını taşıyan otobüslerde yolcu bilgilendirme ekranları ve anons sistemi, telefon ve tablet şarj noktaları, taban ve tavan ısı izolasyonu, duraklarda sağa yatma ve sürücü güvenlik kabini gibi pek çok özellik bulunuyor. Ayrıca araçlarda fabrikasyon olarak bulunan filo takip sistemi, ESHOT'un filo takip sistemi ve İZUM ile uyumlu olacak. Böylece toplu ulaşımın planlaması çok daha kolay ve verimli yapılabilecek.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi