Advert
Advert

Bayındır Belediye Başkanı Demirezen'den zafer açıklaması

Bayındır Belediye Başkanı Demirezen'den zafer açıklaması
Bayındır Belediye Başkanı Demirezen'den zafer açıklaması Küçük Menderes
test Bu içerik 355 kez okundu.

Küçük Menderes Gazetesi ve TV9 İzmir ekibi olarak 4 Eylül Cuma günü Bayındır'ın kurtuluşunun 98. yıl dönümüne özel Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen'i ziyaret ettik.

"Pandemiden dolayı buruk bir kurtuluş yılı geçiriyoruz"

Demirezen, Bayındır'ın kurtuluşunun 98. yılına özel yalnızca gazetemize konuştu. Demirezen, "Bugün, ilçemizin 98. kurtuluş yıl dönümü. İlçemiz için hayırlı uğurlu olsun. Bu uğurda canlarını vatan için, bayrak için feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Bu sene kurtuluş nedeniyle sevinçli, pandemiden dolayı buruk bir kurtuluş yılı geçiriyoruz. Önemli olan sağlık, gelecek yıllarda çok daha güzel kutlamalar yapacağız" ifadelerini kullandı.

Bayındır'da 14 korona hastası var

Demirezen, ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını kapsamında Bayındır ile alakalı bilgiler vererek şunları söyledi: "Protokolümüzle sürekli yaptığımız görüşmelerimiz devam ediyor. İlçe Sağlık Müdürümüzle en son yaptığımız görüşme kapsamında Bayındır'da 14 korona hastamız olduğunu söyleyebilirim. Umuyorum ki en kısa zamanda sıfırlanacak.

Pandeminin ardından Mart, Nisan, Mayıs, Haziran gelirlerimizde çok ciddi düşüş yaşandı. Hiçbir alacak, vergi tahsilatı yapamadık. Bu tip durumlarda küçük belediyelerde ciddi sorunlar yaşanıyor. Para varsa proje var, iş var. Çok zorlandık ancak şükürler olsun ki hem yerelde hem de genelde hükümetimizin tanıdığı imkanlarla bu sorunları da atlattık diyebilirim. 17 ay önce yüzde 60 ile seçilmiş, Cumhur İttifakı'nın bir adayı olarak başkanlık yapıyorum. Ciddi anlamda beklenti var, bu bende baskıda oluşturuyor. Vatandaş, koronavirüsün dünyayı sarsacağını bilmiyordu. Korona bizi biraz üzer, bir sene geriye götürür ama söz verdiğimiz hiçbir projeden de taviz vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

"Bayındır'ı yenileyeceğiz"

Demirezen, "Tarım Bakanlığımızın ve Cumhurbaşkanlığımızın ilgilendiği çiçekçilik tarımsal ihtisas alanımız var. Bu konudaki projelerimiz, çok güzel ve sorunsuz yürüyor. Arkasından Ergenli Barajı'nın yeniden ihale süreci olacak. Demircilik ve Bıyıklar mahallelerinde de doğalgaz çalışmalarımız mevcut. Bayındır'ın yüzde 75'ini kapsayacak şekilde olan doğalgaz çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Sonrasında da buralardaki yol, parke, kaldırım, ışıklandırma ve benzeri tamiratlarını sürdüreceğiz. Kısacası Bayındır'ı yenileyeceğiz. Farklı projelerimizle gelecek dönemde çalışmalarımız sürecek. Şükürler olsun yolumuza bakıyoruz, bu millete sözümüz var" dedi.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık