Advert
Advert

"Torbalı'nın 'Gelecek'i için hazırız"

Küçük Menderes
test Bu içerik 240 kez okundu.

Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanlığı, ilçedeki basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidaner başkanlığında gerçekleşen kahvaltıda Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Serhat Şener, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Soru cevap şeklinde gerçekleşen kahvaltıda Fidaner tarafından Torbalı'nın sorunları ve bunların çözüm önerileri dillendirilirken İl Başkanı Şener, Torbalı'yla ilgili çok önemli bir müjdeyi verdi.

Torbalı'nın sorunlarını vurguladı

Torbalı'nın önemli sorunlarının olduğunu ve bu sorunları çözmek için göreve de hazır olduklarını kaydeden Fidaner, "Gelecek Partisi iktidarında önceki dönemlerin izlerini silen değil, üstüne koyarak ilerleyen bir yönetim fikrine sahibiz. Torbalı'nın çok ciddi sorunları var. Bu tespitlerimizi daha önce de dile getirdik. Trafik, içinden çıkılamaz bir hal aldı. İlçede kaldırım yok. Şehir içi dolmuşları sıkıntıda. Gençler için herhangi bir şey yapılmıyor. Eğitim adımlarımız yetersiz. Kamu binaları, birbirinden çok ayrı durumda. Pazar esnafı, büyük sıkıntılarla karşı karşıya. El ele vererek bu sorunları ortadan kaldırmalıyız" dedi.

"Torbalıspor'a talibim"

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'ndan öğrenecek çok şeylerinin olduğunu ifade eden Fidaner, "Genel başkanımız; rekor bir oyla seçilen ve seçen kişiler tarafından değil, delegeler tarafından görevine son verilen bir başbakan. Kendisinin bilgi ve birikimleri, bizim için çok önemli. Ondan öğreneceğimiz çok şey var" dedi.

Kurduğu yeni yönetimle ilgili bilgi veren Fidaner, "Ağırlıklı olarak genç isimlerle yola çıktık. Bazı partilerin küskünleri ya da yol arkadaşları aramıza katılmak istedi ancak daha önce siyasete karışmamış, donanımlı ve kendisini ilçemize adayacak isimlerle yola çıkmak istedik. Aramıza katılmak isteyen ancak yönetime alamadığımız isimler de bizimle beraber yürüyorlar" ifadelerini kullandı.

Torbalıspor için de göreve hazır olduklarını ifade eden ve bir dönem aktif futbolculuk da yapan Fidaner, "Parti başkanlığım öncesinde de Torbalıspor için elimi taşın altına koymaya hazır olduğumu belirttim. Bugün de göreve hazır olduğumu söyleyebilirim. Rahmani şartlarda göreve talibim. Torbalı'da maalesef Torbalıspor şu an hak ettiği değeri görmüyor, bu durum beni çok üzüyor" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi vizyonu

Hem Gelecek Partisi hem de Torbalı ile ilgili açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Serhat Şener, "Herhangi bir ideolojiye, herhangi bir etnik yapıya ve bunun gibi ayrıntılara takılmayan insan odaklı bir partiyiz. Söyleyecek bir sözü olan, bu memleket için yapacağı bir projesi olan, refaha katkıda bulunacağına inan arkadaşlara sonuna kadar kapımızı açtık. Biz, bu amaçla kurulan bir partiyiz" dedi.

Opel büyüklüğünde fabrika müjdesi

Şener, "Torbalı, 60 mahallesi olan bir ilçemiz ve toprağı bereket fışkıran, sanayisi ile gurur duyduğumuz bir ilçe. Torbalı ile ilgili çok güzel projelerimiz var. Bunları ilçe başkanımız, ilerleyen dönemde tek tek açıklayacak. Organik ve inorganik büyüme hedefleri belirleyen, fabrikalarını farklı ülkelerde açmak isteyen firmaların araştırmasını yaptık ve bunların listesini çıkardık. Daha önce Torbalı'da Opel fabrikası vardı. Maalesef devletin önemsemez politikalarıyla ülkemizden böyle bir değer gitti ama biz, projelerimizi hazırladık. Görüşmelerimizi çok kısa sürede yapacağız. Torbalı'dan bir Opel gitti ama en az bir Opel büyüklüğünde bir fabrikayı buraya kazandırmayı hedefliyoruz. Bunun müjdesini veriyorum. Bu, Torbalı için büyük bir artı değer olacak.

Torbalı, yaş ve kuru sebzede önemli bir üs. Öncülük yapacak bir ilçe. Burada kooperatifçiliği, ileri teknoloji kullanarak sanayi üretimi, verimliliği artırarak tarımı güçlendirdiğimiz vakit de çiftçimizin sorunlarını ortadan kaldıracağız" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık