Advert
Advert

Tire kurtuluşunu kutladı

Tire kurtuluşunu kutladı
Tire kurtuluşunu kutladı Küçük Menderes
test Bu içerik 341 kez okundu.

Tire ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü törenle kutlandı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Tire Müzesi önünde devam etti.

Programda konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, ilçenin 29 Mayıs 1919'da işgal edildiğini ve o yıllarda büyük katliamlara maruz kaldığını belirtti. Yaşanılan zulümlere karşı ilk olarak zeybeklerin onurlu bir başkaldırı sergilediğini dile getiren Duran, "İstiklal mücadelemizi taçlandıran ve zaferle nihayetlendiren isim ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmuştur. Başkumandanımız, şanlı askerleri ile birlikte tüm imkansızlıklara rağmen yedi düvele kafa tutmuş ve yurdumuza göz diken emperyalist düşmanı emsali görülmemiş bir mağlubiyetle bozguna uğratmıştır" dedi. Program, Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan kortej geçişinin ardından sona erdi.

Etkinliğe Tire İlçe Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire İlçe Emniyet Müdürü Kadir Şen, Tire İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Okay Cansu, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Şazenuş Keskin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı