Advert
Advert

Ezgilerle Kuva-yı Milliye ve Kurtuluş Savaşı etkinliğine Ödemişlilerden büyük ilgi

Ezgilerle Kuva-yı Milliye ve Kurtuluş Savaşı etkinliğine Ödemişlilerden büyük ilgi
Ezgilerle Kuva-yı Milliye ve Kurtuluş Savaşı etkinliğine Ödemişlilerden büyük ilgi Küçük Menderes
test Bu içerik 488 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubesi'nin gerçekleştirdiği şiir gecesi ve müzik dinletisi, Ödemiş halkı tarafından ilgi ile karşılandı.

125. Yıl Kültürpark'ta Ödemiş'in kurtuluşunun 98. yıl dönümü kapsamında "Ezgilerle Kuvayi Milliye ve Kurtuluş Savaşı" etkinliği gerçekleşti. Etkinliğe Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile eşi Selma Eriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Koordinatörü Hikmet Güriş, Ödemiş Belediyesi Başkan Yardımcısı Feridun Azeroğlu, Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, Atatürkçü Düşünce Derneği  Ödemiş Şube Başkanı Gürcay Işık, Eğitim İş Sendikası Ödemiş Temsilciliği, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Perşembe akşamı saat 21.00'de başlayan etkinlik, Kuvayi Milliye konulu video kilbin izletilmesinin ardından Kemal Dayan'ın zeybek gösterisi ile devam etti. Etkinliğe katılanlar; Selim Şahan, Nilüfer Ayaydın, Kader Kızılsal, Yasemin Hardal ve Kazım Ziyan'ın okudukları şiirler ile duygulanırken Melih Uzunkol'un söylediği türkülere eşlik ettiler. Ödemiş Belediyesi Kent Orkestrası da müzik ziyafeti çekti. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, İzmir Marşı'nı Ödemişlilerle birlikte hep bir ağızdan söyledi. 

"Koronasız günlerde yeniden yaşayalım"

Şiirleri ve türküleriyle Ödemişlilere kurtuluş coşkusunu yaşatanları kutlayan Başkan Mehmet Eriş, "Kurtuluş coşkumuzu şiirlerle ve türkülerle yaşadık bu gece. 'Ya istiklal ya ölüm' diyen Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, işgale karşı Hacı İlyas Tepeleri’ne tereddüt etmeden koşup ilk kurşunu sıkan Yiğit Ordumuzu ve kahramanlarımızı andık. Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubemizin katkılarıyla gerçekleşen bu güzel gecede şiirleriyle ve ezgileriyle yüreklerdeki Kuvayi Milliye ruhunu hatırlatanlara teşekkür ediyoruz. Kurtuluş yıl dönümü coşkumuzu koronasız günlerde yeniden hep birlikte yaşamayı diliyorum" dedi. 

23.00'e kadar süren etkinlik sonrası Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, sanatçılara teşekkür edip karanfil verdi.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor