Advert
Advert

Sivas Kongresi 101 yaşında

Sivas Kongresi 101 yaşında
Sivas Kongresi 101 yaşında Küçük Menderes
test Bu içerik 206 kez okundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 4 Eylül 1919'da gerçekleştirilen Sivas Kongresi'nin 101. yıl dönümünde Küçük Menderes Havzası'ndaki ilçelerin belediye başkanları mesaj paylaştılar. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "Ulusal Kurtuluş Mücadelesi'nin dönüm noktası olan, tam bağımsız Türkiye'nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi'nin 101. yılı kutlu olsun. 'Ya istiklal ya ölüm' sözleriyle hiçbir manda ve himayeyi kabul etmeyip yalnızca Türk milletine ve onun bağrından çıkan kahraman Türk ordusuna güvenen Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Ulusal Kurtuluş Mücadelesi kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

"Cumhuriyetimizin temelleri atıldı"

 

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar da, "Kayıtsız şartsız millet egemenliğine dayalı, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi'nin 101. yılı kutlu olsun.
Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın birliği ve beraberliği uğruna canını feda eden tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" dedi.
 

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ise Sivas Kongresi'ne katılanların toplu fotoğrafını ve Mustafa Kemal Atatürk'ün "Cumhuriyetin temelini burada attık" sözünü paylaştı.

 

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ise şunları söyledi: "Milli Mücadelemizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi'nin 101. yılında bir kez daha Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kurtuluşumuzdan kuruluşumuza emek veren tüm isimleri saygı ve şükranla anıyoruz."

 

Büşra Boyar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor