Advert
Advert

Selçuk'ta geri sayım başladı

Selçuk'ta geri sayım başladı
Selçuk'ta geri sayım başladı Küçük Menderes
test Bu içerik 221 kez okundu.

Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası'na sayılı günler kala yapılan hazırlıkları değerlendirmek için Beach- It Beach Spor Organizasyon Genel Sorumlusu Gürsel Yeşiltaş, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile Pamucak Sahili'nde bir araya geldi.

Pamucak Plajı, 16-20 Eylül tarihleri arasında Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) 18 Yaş Altı Plaj Voleybolu Şampiyonası'na, 23-27 Eylül tarihleri arasında ise 22 Yaş Altı Plaj Voleybolu Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak. Bu iki büyük şampiyona öncesinde ayrıca 11- 13 Eylül tarihleri arasında TVF Kulüpler ve Veteranlar Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası da düzenlenecek.

 

Önümüzdeki yıl başka bir turnuva

 

Pamucak Sahili'nin Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası için seçilmesinde plajın özellikleri kadar yerel yönetimlerin tutumunun da etkili olduğuna dikkat çeken Yeşiltaş, "İzmir Büyükşehir Belediyesi, plaj voleybolu organizasyonları için bize Pamucak Sahili'ni önerdi. Belediye Başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel'in bu organizasyona desteğini hissetmek, bizim için son derece motive edici oldu. Bu bağlamda İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ve Selçuk Belediyesi'ne teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Gürsel Yeşiltaş, ayrıca Beach-It Beach Spor Organizasyon ve TVF tarafından 2021 Temmuz ayında 20 Yaş Altı Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası'nın da Pamucak Sahili'nde düzenleneceği müjdesini de verdi.

 

"İlk vuruş anını heyecanla bekliyoruz"

 

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, düzenlenecek organizasyonların sürekliliğini çok önemsediklerinin altını çizerek, "Her seferinde söylediğim gibi biz çok heyecanlıyız. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'e, Gürsel Yeşiltaş'a, TVF'ye ve bu konuda katkı koyan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sahilimizin kıymetli olduğunu biliyorduk. Bu değeri taçlandıracak bir organizasyona ev sahipliği yapmak, bizim için çok önemli. Pamucak Sahili, tarih boyunca ticaretin göz bebeğiydi. Şimdi de kültürün, festivallerin, spor organizasyonlarının göz bebeği olacak" dedi.

 

Başkan Sengel, düzenlenecek organizasyonlarda tüm hijyen ve açık hava spor etkinlikleri kurallarına riayet edileceğini belirterek, "Sonuçları, hepimiz için çok güzel olacak. O ilk vuruşun yapılacağı anı sabırsızlıkla bekliyoruz. Pamucak Sahili'ni Avrupa'nın en önemli spor organizasyonlarından birinin merkezi haline getirecek olan Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası için herkesi Selçuk'a ve Pamucak Sahili'ne bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak