Advert
Advert

Kurtuluşu aşure dağıtarak kutladılar

Kurtuluşu aşure dağıtarak kutladılar
Kurtuluşu aşure dağıtarak kutladılar Küçük Menderes
test Bu içerik 353 kez okundu.

Ödemiş Ülkü Ocakları, Ödemiş Devlet Hastanesi'nin girişinde Muharrem ayının vazgeçilmezi aşureyi halka dağıttı. Saat 12.30'da başlayan etkinliğe Türk Eğitim Sen, Türk Sağlık Sen ile AK Parti Ödemiş İlçe Başkanlığı üyeleri de katılım sağladı.

Ödemiş Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Ergüz, konuyla alakalı şu açıklamayı yaptı: "Muharrem ayı içerisinde yer alan aşure gününü kutlamak ve hayırlara vesile olmak için toplanmış bulunmaktayız. Bu güzel günün Ödemiş'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılına denk gelmesi, ayrıca bir önem taşımaktadır. Allahu Teala, bizi birlikten ve beraberlikten, iyilikten ve güzellikten ayırmasın. Cenab-ı Allah, aşure günü yapılan hayırları ve duaları kabul eylesin.

Tüm dünyada yaşanan koronavirüs salgınını insanlık aleminden def eyle; Türk milletinin eskiden olduğu gibi bayramlarını ve seyranlarını, maskesiz kucaklaşacağı günlere kavuşmasını nasip eyle Allah'ım.

Ödemiş Ülkü Ocakları olarak düzenlemiş olduğumuz aşure hayrımıza maddi ve manevi destekte bulunan dava arkadaşlarımdan Allah razı olsun. Yüce Rabbimiz, cümlenin hayırlarını ve dualarını kabul eylesin. Bu vesile ile 3 Eylül Ödemiş'imizin Kurtuluşu kutlu olsun. Bu uğurda canlarını ve kanlarını veren aziz şehitlerimizin mekanları cennet, ruhları şad olsun."

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi