Advert
Advert

150 öğrenci Torbalı'yı seçti

150 öğrenci Torbalı'yı seçti
150 öğrenci Torbalı'yı seçti Küçük Menderes
test Bu içerik 191 kez okundu.

Geleceklerini şekillendirecek olan okul ve bölüm seçimlerini tamamlayan öğrencilerin merakla beklediği sonuçlar açıklandı. Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitimin verileceği üniversitelerde kayıt işlemleri dönemine girildi. Her sene olduğu gibi iş bulma olanakları en fazla olan üniversitelerin kontenjanları boş kalmazken Torbalı'da 7 Eylül Mahallesi'ndeki yerleşkesinde eğitim veren Dokuz Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek Yüksekokulu'ndaki bölümler beklenen ilgiyi gördü.

Dokuz Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek Yüksekokulu'ndaki bölümlerde iki yıllık eğitim gören öğrenciler maden, laboratuar, doğal yapı taşları ve sondaj alanında çalışan firmalarda kolaylıkla iş bulabiliyor. Ortalamanın üzerinde bir maaşla iş imkanının sağlandığı bölümlere her kayıt döneminde 81 vilayetten öğrenciler kayıt yaptırıyor.

Kontenjanında boş yer kalmadı

Meslek yüksek okulları arasında prestiji her geçen gün artan Dokuz Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek Yüksekokulu'nda 2020-21 eğitim döneminde beş bölüm için 150 kişilik kontenjan açıldı. Öğrenciler; doğal yapı teknolojisi, endüstriyel cam ve seramik, jeoteknik, madencilik teknolojisi ve sondaj teknolojisi için açılan kontenjanları doldurdu. Tercih işlemlerinin bitmesinin ardından okulda yeni öğrenci kayıtlarına başlandı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Celalettin Şimşek, "Okulumuzda yeni açılan bölümle birlikte öğrenci alımı yaptığımız programın sayısı beşe çıktı. Tercih döneminde 150 kişilik toplam kontenjanımızda boş yer kalmadı. Önümüzdeki yıllarda açacağımız yeni programlarla okulumuza yeni kayıt yaptıran öğrenci sayımızı artırmak istiyoruz. Öğrenciler, okulumuzda genellikle iki yıllık eğitimin ardından rahatlıkla iş bulabildikleri için tercih ediyor. Şu anda kayıt dönemine girdik. Eğitime en kısa sürede başlamayı istiyoruz" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi