Advert
Advert

Selçuk'ta barış resitali

Selçuk'ta barış resitali
Selçuk'ta barış resitali Küçük Menderes
test Bu içerik 108 kez okundu.

Türkiye'nin önde gelen piyanistlerinden Dengin Ceyhan, Selçuk İstasyon Meydanı'nda muhteşem bir piyano resitali verdi. Dengin Ceyhan, konserin sonunda Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile birlikte barış için güvercin uçurdu.

Dünya Barış Günü sebebiyle düzenlenen piyano resitalinde Fazıl Say, Frederic Chopin, Erik Satie, Ulvi Cemal Erkin gibi müzisyenlerin eserlerini çalan Dengin Ceyhan, performansında "Dengin Plays Pentegram" albümünden de parçalara yer verdi.

"Selçuk, benim için çok özel bir yer"

Geçtiğimiz sene Saint Jean Bazilikası’nda da başarılı bir performans sergileyen Ceyhan, konser sonunda yaptığı açıklamada, "Bir kez daha Selçuk'ta olmaktan çok mutluyum. Burası, benim için çok özel bir yer. Bu akşam benim unutmayacağım konserlerden biri oldu. Selçuk'ta yaşayan insanlar çok şanslılar. Umarım dünyada ve ülkemizde daha güzel şeyler olur. Kadın cinayetlerini, çocuk ölümlerini, haksızlıkları duymadığımız bir dünyada yaşamak ve daha sağlıklı günlerde tekrar buluşmak dileğiyle bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen Belediye Başkanımız Sayın Filiz Ceritoğlu Sengel'e ve tüm emekçilere teşekkür ediyorum" dedi.

"Muhteşem melodisiyle sorgulattı"

Konserin sonunda Dengin Ceyhan'a teşekkür eden Başkan Sengel, "Dengin Ceyhan, bize muhteşem melodilerle birçok şeyi sorgulattı. Yapamadığımız 2 Temmuz etkinliğini gerçekleştirdik bu sahnede. Yine bu sahnede yitirdiğimiz kadınları andık" şeklinde konuştu.

Dengin Ceyhan gibi mütevazı, hayata karşı duruşu olan bir sanatçıyla gurur duyduklarını belirten Başkan Sengel, "Dengin Ceyhan'ı size kısaca bizden biri, yeteneğini özümsemiş bir sanatçımız olarak tanıtabilirim. İşini icra ederken kararlılıkla ve her zaman sanatıyla öne çıkıyor. Kendisine Selçuk halkı adına müteşekkiriz" ifadelerini kullandı.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık