Advert
Advert

Düğün törenlerine yasak kararı

Düğün törenlerine yasak kararı
Düğün törenlerine yasak kararı Küçük Menderes
test Bu içerik 157 kez okundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından çarşamba akşamı saat 19.00'da yaptığı açıklamanın akabinde İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında sokak, köy düğünleri, sünnet düğünleri, kına gecesi ile nişan gibi etkinlikler yasaklandı.

Bugünden itibaren hayata geçiyor

Genelge kapsamında düğün törenleri, ancak nikah merasimi şeklinde yapılabilecek. Nikahlar, en fazla bir saat sürecek. Nikah merasimi yapılacak salonlarında sandalye veya koltuk düzeninin fiziki mesafe kurallarına uygun; dans, oyun pisti alanlarını kapatacak şekilde oluşturulması kararlaştırıldı. Bu organizasyonlarda toplu yemek verilmesi de dahil olmak üzere her türlü yiyecek, içecek ikramına da hiçbir şekilde izin verilmeyecek.

Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların törenlere katılmasına da müsaade edilmeyecek. Bu merasimlerde en az bir kolluk görevlisi görevlendirilerek denetim sağlanacak. Düğün törenlerine getirilen kısıtlamalar, bugünden itibaren hayata geçiyor. 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Ödemişli Asteğmen’in vefatı Ödemişlileri yasa boğdu
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi