Advert
Advert

Haberimizden sonra o noktada çalışmalar başladı

Haberimizden sonra  o noktada çalışmalar başladı
Haberimizden sonra  o noktada çalışmalar başladı Küçük Menderes
test Bu içerik 629 kez okundu.

Küçük Menderes Gazetesi ve TV9 İzmir ekibi olarak iki kez gündeme getirdiğimiz İnönü Mahallesi Dere Sokak'ta bulunan dere yatağından gelen kötü kokular kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörlüğü harekete geçti.

Ekipler, Dere Sokak'ta bulunan dere yatağı için çalışmalara geçtiğimiz gün başladı. Konu hakkında açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, "İnönü Mahallesi Dere Sokak'ta bulunan dere yatağının ıslahı için harekete geçtik.  O ıslah için ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Bazı sıkıntılar var, o sıkıntılar giderilmeye çalışılıyor. Oranın kenarından bulunan çitler, demir bariyerler düzenlenecek. Görüntü açısından da daha güzel bir hale getirilecek" şeklinde konuştu.

Ne olmuştu?

İnönü Mahallesi Dere Sokak'ta var olan dere yatağı, kötü kokusu nedeniyle çevredeki vatandaşları rahatsız ediyordu. Şikayetlerini gazetemize ikinci kez ileten vatandaşlar, kokunun giderilmesi adına temizlik çalışmalarının bir an önce yapılmasını talep ediyordu.

 

Konuyla alakalı şikayetini dile getiren ve dere yatağının çok yakınında oturup aynı sokakta esnaflık yapan Fahrettin Karaoğlan, şunları söylemişti: "Evim, dere yatağının çok yakınında. Bu kokudan çok şikayetçiyiz. Kötü koku nedeniyle akşamları balkonda oturamıyoruz. Konuyla alakalı çözüm bekliyoruz."

 

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık