Advert
Advert

Ödemiş'in zaferi coşku ile kutlandı

Ödemiş'in zaferi coşku ile kutlandı
Ödemiş'in zaferi coşku ile kutlandı Küçük Menderes
test Bu içerik 473 kez okundu.

Ödemiş'in kurtuluşunun 98. yıl dönümü kutlamalarının ilki, dün saat 10.00'da Hükümet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Kutlamaya Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, Ödemiş Muharip Gaziler Derneği üyeleri, muhtarlar, Ödemiş İlkkurşun Efeler Derneği ile çok sayıda protokol üyesi ve vatandaş da katılım sağladı.

 

Saat 10.00’da başlayan etkinlikte Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Atatürk Anıtı'nın huzuruna çelenk bıraktı. İstiklal Marşı'nın ardından bir dakika siren çaldı. Ardından Ödemiş'in efeleri, oyunlarıyla vatandaşlara kurtuluş coşkusunu yaşattı.

 

"Bugün, bu topraklara hiçbir kirli ayağın

basamayacağını ilan ettiğimiz gün"

 

Kutlamada açıklama yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "Kahramanlıkları ile tarihe iz bırakan Kuva-yı Milliye ruhunun öncüleri, vatan üstüne yazılan gerçek bir destanın canlı kahramanları; yiğitliğin, mertliğin, özgürlüğün şanlı sembolleri, Küçük Menderes Havzası'nın kahraman efeleri! Ulusal kurtuluş mücadelesine adını İlkkurşun direnişiyle yazdıran Ödemiş'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı, hepimize kutlu olsun.

 

23 Nisan'da, 30 Ağustos'ta, 19 Mayıs'ta, 29 Ekim'de heyecanla uyandığımız sabahlar gibi bir heyecan var bugün yüreğimizde çünkü bugün, kurtuluşun günü 3 Eylül. Bugün, mücadele ateşini yakan bir kentin dağlarında çiçeklerin açtığı bir gün. Bugün, bu topraklara hiçbir kirli ayağın basamayacağını ilan ettiğimiz gün" ifadelerini kullandı.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerinde vatandaşları bekliyor
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerinde vatandaşları bekliyor
"Bugünleri koronavirüsün izin verdiği ölçüde yaşıyoruz"