Advert
Advert

Yaralanan kızın ailesi tepkili

Yaralanan kızın ailesi tepkili
Yaralanan kızın ailesi tepkili Küçük Menderes
test Bu içerik 828 kez okundu.

Sünnet düğünü konvoyundan ateş açılması sonucu evinin balkonunda bulunan ve hafif yaralanan 5 yaşındaki kız çocuğunun ailesi olaya tepki gösterdi. Ödemiş'e bağlı Çayır Mahallesi'ndeki bir sünnet düğünü sonrasında oluşturulan konvoydan havaya ateş açılması sonucu yaralanan N.B., Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Talihsiz kızın babası Mehmet B., olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Daha büyük olayların yaşanmaması için düğünlerde silah kullanılmaması gerektiğini vurgulayan Mehmet B., "Pazar günü evdeyken kızım, düğün konvoyuna bakmak isterken vurulmuş. Yaşanan olayla ilgili sonuna kadar şikayetçiyim. Düğün, coşkuyla kutlansın ama böyle değil. Yaşadığı olaydan dolayı kızımın psikolojisi çok bozuldu" dedi.

Olay günü ne olmuştu?

Pazar günü sünnet düğünü sonrasında oluşturulan konvoydan havaya ateş açılması sonucu evinin balkonunda oturan N.B.'nin vücuduna av tüfeği saçmaları isabet etmiş, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen kızın vücudundaki saçmalar çıkarılmıştı.

Sekiz kişinin gözaltına alındığı olayla ilgili beş av tüfeği, bir gaz tabancası ile kartuşlara el konulmuş ve düğün sahibi M.G.'ye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına aykırı şekilde düğün yapma, konvoy oluşturma gibi suçlardan 28 bin 620 lira para cezası kesilmişti.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki mahallede kesinti
İki mahallede kesinti
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette
EBA Destek Aracı Kiraz'da hizmette